Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
770.189
-1.59%
15ºC
İstanbul
Yağmur 15 C

  Bahşiş için öldürülen damadın eşi o günü anlattı

  Nikâhın ardından düğüne giderken eşi, gelin arabasından bahşiş isteyenler tarafından öldürülen Sevda Bulut olay anını anlattı.
  • 15.09.2014 - 10:35
  Bahşiş için öldürülen damadın eşi o günü anlattı

  Bahşiş için öldürülen damadın eşi o günü anlattı #1

  Yedi yıllık büyük bir aşk hikayesiydi onlarınki. Ta ki bahşiş almak isteyen saldırganlar, tam da düğün gününde damadın ölümüne neden olana kadar... Türkiye'yi ağlatan olay 31 Ağustos günü İstanbul Bahçelievler'de yaşandı. Aziz Baş (26) ve Sevda Bulut, nikahlarının kıyılıp düğünlerinin yapılacağı Yenibosna'daki düğün salonuna doğru yola çıktı.

  CAMA SIKIŞTIRIP SÜRÜKLEDİLER

  Ancak gelin arabasını bahşiş için yol boyunca taciz eden bir Otomobil, takibini salonun bulunduğu sokağa kadar sürdürdü ve önünü kesmek istediği aracı çarparak durdurdu. Kaza nedeniyle araçtan inen damat Aziz Baş, otomobildekilere artık durmalarını, düğün salonuna geldiklerini söyledi. Ancak kar etmedi. Bahşiş terörü estiren araç sürücüsü Emrah A. ve yanında oturan amca oğlu A.A. damadı çekerek kendi otomobillerinin camına sıkıştırdı. Gaza basan zanlıların 300 metre sürüklediği Aziz Baş, bir minibüsün altında kalarak feci şekilde öldü. Zanlı Emrah A. 'kasten öldürme' suçuyla tutuklandı. A.A. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Bahşiş için öldürülen damadın eşi o günü anlattı #2

  ''BANA SEVDAM DERDİ''

  En sevdiği insan gözlerinin önünde can veren ve sinir krizleri geçiren gelin Sevda Bulut, facianın ardından ilk kez Sabah'a konuştu. Bulut, 7 yıl önce bir arkadaşları aracılığı ile tanıştıklarını belirterek, "İlk görüşte birbirimize aşık olduk. Askere gitti ben onu bekledim. Tek hayalimiz evlenmekti. Bir yuvamız olsun, çocuklarımız olsun diye hayaller kurardık. 7 yıl aşkımız sürdü. Geçen yıl Haziran ayında nişanlandık. Ben hukuk bürosunda çalışıyorum. Aziz de dondurulmuş gıda üzerine bir firmada çalışıyordu. Aynı mahallede oturuyoruz. Hiç ayrılmıyorduk. 7 yıldır neredeyse her gün o beni iş çıkışı alır, eve kadar getirirdi. Ailelerimiz birbirini tanır, ilişkimizi desteklerdi. Düğünümüz daha önce olacaktı. Dedem hastalandı. Ertelendi. Sonra düğün gününü belirledik. Sevinçten havalara uçuyorduk. Bana Sevdam derdi" dedi. Tuttukları evi beyaz mobilyalarla döşediklerini anlatan Bulut, "Herşey hayallerimizdeki gibiydi. En büyük hayalimiz gerçekleşiyordu. Herşey mükemmel ötesiydi" diye konuştu.

  'BU PARA BİZE YETMEZ'

  Gelin Bulut, gözyaşları içinde hatırladığı kabus gününü ise şöyle anlattı: "Kuaförde beni gelinlikle görünce 'Sevdam sana yeniden aşık oldum' dedi. O da damatlıklarıyla çok yakışıklı görünüyordu. Arkadaşlarımızla Bakırköy'deki Botanik Park'ta gelin-damat fotoğrafları çektirdik. İkimizin de ayakları yere basmıyordu. Ellerimiz birbirinden hiç ayrılmıyordu. Meğer o güzel dakikalar düğünümüzün yapılacağı salona giderken son bulacakmış. Gelin arabasında da yol boyunca elimi hiç bırakmadı. Bu kişiler Mithatpaşa Caddesi'nde yolumuzu kesti. Zarfın içinde para verildi. Ama 'Bu para bizi kesmez. Biz Yenibosna çocuğuyuz' dediler.

  ''SOKAĞIN ORTASINDA GELİNLİKLE KALDIM''

  İnsan yine de olayların bu boyuta geleceğini düşünmüyor. Biz zaten mutluluktan havalara uçuyoruz. Heyecan içindeyiz, insanın aklına nasıl en kötüsü gelir ki. Ancak düğün salonuna vardığımızda peşimizi bırakmadıklarını anladık. İşte o anda Aziz'i çekerek, kendi otomobillerinin camına sıkıştırdılar. Benim en son gördüğüm şey Aziz'in kolunun o otomobilin camına sıkıştığı an. İşte o anda sokağın ortasında gelinliklikle kaldım. Zaman durdu, hayat durdu. Sonra her yer karardı. Üzerimdeki gelinlik bile kapkara oldu.. Hiç bitmeyecek bir kabusa uyandım. Keşke hiç uyanmasaydım. Hayatım bitti. Bu kişilerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum."

  Bahşiş için öldürülen damadın eşi o günü anlattı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir