Petrol
88.71
4.19%
Euro
18.2047
0.38%
Dolar
18.5433
0.22%
Altın
1.011
2.35%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
367.559
2.24%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Başbakan Davutoğlu'nun il başkanları toplantısı konuşması

  Başbakan Davutoğlu'nun il başkanları toplantısı konuşması

  Başbakan Davutoğlu, AK Parti il başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu.
  • 24.10.2014 - 11:46

  Başbakan Davutoğlu nun il başkanları toplantısı konuşması #1

  Başbakan Davutoğlu, AK Parti il başkanları toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  ''CAHİLE LAF ANLATMAK ZOR''

  Konuşmasında Kılıçdaroğlu'na cahil diyerek eleştirilerde bulunan Davutoğlu şu şekilde konuştu; '' Kılıçdaroğlu zalim Esed'i destekliyor. Bugün de çıkmış diyor ki "Devletle parti iç içe geçmiş. Sen kendi parti tarihini öğren. Yakın tarihi bilmiyorsun. Türkiye tarihini bilmiyorsun. Bari kendi tarihini öğren. CHP'nin genel sekreteri bu ülkenin içişleri bakanıydı. Şükrü Kaya'yı oku. Cahile laf anlatmak çok zor. Kobani'yi soruyorlar. Suriye'de bir şehir diyor. Bu da iyi. İyi ki Alaska'da bir şehir demedi. Türkiye'de ana muhalefet partisi boş. Biz tartışacak, konuşacak muhalefet arıyoruz.''

  Davutoğlu: Kılıçdaroğlu bari kendi tarihini öğren İZLE

  ''HDP, DEPREMİN YIKAMADIĞI YERLER VARSA BİZ GELİR YIKARIZ DİYOR''

  ''Bir şehir yıkıldığında yapılması gereken o şehri imar etmektir. Depremin yıkamadığı yerler varsa gelir biz yıkarız diyor HDP. CHP'de buna tweetlerle destek veriyor. İnşa edenler ve yakıp yıkanlar var. Biz hep inşa edenlerin yanında yer aldık. Biz de bunların karşısında kale gibi durduk.

  ''YANGIN YERİNDE GÜL YETİŞTİRECEĞİZ DEDİK''

  Biz söz verdik: Yangın yerinde gül yetiştireceğiz dedik. Şu ana kadar 41 milyon yardımda bulunduk. Yıkılanların yerine daha iyilerini yapacağız. Bunun yanında tespit edilen her vandaldan yıktıkları yerin tazminatını alacağız. Bu felsefemizi her yerde anlatacağız. Eski Türkiye'ye dönmek isteyenleri tarihin çöplüğüne atacağız.Bizim güttüğümüz siyaseti anlamak için Hicret'i anlamak lazım. Bir tek yüreklerindeki imanla Medine'ye yürüdüler. Bir vahiy için yürüdüler. Bir grup insan ilahilerle büyük bir merhamet duasıyla onları karşıladılar. Onları karşılayan Ensar ne yapacağını biliyordu. Mekke'yle Medine'nin buluşması insanlık vicdanın buluşmasıdır.

  ''KILIÇDAROĞLU'NUN KALBİ DE MERHAMETİ DE MÜHÜRLENMİŞ''

  Ulu Peygamber Ebu Eyyup El Ensari'ye misafir olur. Bizim felsefemiz Hz. Eyyüp'ün felsefesidir. Bize gelen bir misafire dünya karşımıza çıksa ona kapımızı kapatmayız. Hicreti anlayanlar, Ensarı, muhaciri bilenlerin siyasetidir. Yetimlerin başlarını okşadık. Suriyeli 1.5 milyon kardeşimize kapılarımızı açtık. Şöyle diyenler, bu bilince sahip olmayanlar. Ana muhalefet lideri ne dedi "1.5 milyon Suriyeli'ye kapıları açmak ihanettir" dedi. Kapımızı kapasak Eba Eyyup El Ensari'nin huzuruna çıkamazdık. Kılıçdaroğlu Eyüp semtini bilmez anlamaz. Kalbi de, merhameti de mühürlenmiştir.''

  ''IŞİD'İN ZULMÜNDEN KAÇANLARA HEP KAPIMIZI AÇTIK''

  Biz Esed'in, IŞİD'in zulmünden kaçanlara hep kapımızı açtık. HDP ne diyor kapılarımızı açalım ama sadece bizimkilere. Onlar bize tabii olanlar gelsin diyorlar. İlk gelen Kürt grup PYD'nin zulmünden kaçıp bize sığındı. Hicreti bilenlerle bilmeyenler arasındaki fark bu. AK Parti'yle diğerleri arasındaki fark bu. Neden 4.5 milyar dolar harcadık. Muhacir Medine'ye yürüdüğünde Yesrib'ti. Bütün İslam şehirlerine adını veren bir şehir oldu. Yesrib Peygamber'e ve muhacirlere kapısını kapatsaydı Yesrib Yesrib kalırdı.

  ''MERHAMETİN YOLCULARI OLACAĞIZ''

  Türkiye bölgesel güç olmaktan küresel güç olmaya gidiyorsa bu vicdanla olur. Biz hep merhametin yolcuları olacağız. Hicret nasıl bir ruh halini koruyarsa biz de ebediyete kadar Medine'nin ruhunu koruyacağız. Hz. Hüseyin bir ulu önder.

  ''HZ. HÜSEYİN'İN YOLUNDAN GİDECEĞİZ''

  Şimdi bize diyorlar ya güçlünün yanında yer alın. Bunlar o zaman da Hz. Hüseyin'i sorgulardı. Çünkü o zalimin karşısına yürüdü. Şehit olacağını bilerek yürüdü. Biz Hz. Hüseyin'in yolundan gideceğiz. Zalime zalim, mazluma mazlum diyeceğiz. Tüm dünya karşımızda olsa da söyleyeceğiz. Zalim bizden mi? diyerek zalime zalim diyenler var. CHP 3.5 yıldır Esed'in yanında yer alıyor. Tıpkı Yezid gibi insanları aç, susuz bırakıp insanları öldürdü. Aynı kerbela gibi.

  Bugün dünyayı savaşa çağıranlar o zaman bu resimleri görmezden geldi. Bunlar Holokost'tur dedi.

  ''CAHİLE LAF ANLATMAK ÇOK ZOR''

  Şimdi soruyorlar : Önceden aranız iyiydi. Şimdi ne oldu? diyorlar. Biz Hz. Hüseyin'in yolunda ilerleyeceğiz. Kılıçdaroğlu zalim Esed'i destekliyor. Bugün de çıkmış diyor ki "Devletle parti iç içe geçmiş. Sen kendi parti tarihini öğren. Yakın tarihi bilmiyorsun. Türkiye tarihini bilmiyorsun. Bari kendi tarihini öğren. CHP'nin genel sekreteri bu ülkenin içişleri bakanıydı. Şükrü Kaya'yı oku. Cahile laf anlatmak çok zor. Kobani'yi soruyorlar. Suriye'de bir şehir diyor. Bu da iyi. İyi ki Alaska'da bir şehir demedi. Türkiye'de ana muhalefet partisi boş. Biz tartışacak, konuşacak muhalefet arıyoruz.

  Türkiye'de ana muhalefet partisi bış. Biz tartışacak, konuşacak muhalefet arıyoruz. HDP'de böyle. Zalim benden olursa ses yok. Biz insanlık için yardım ederiz. Mandela başka bir dinden olmasına rağmen Hüseyni bir tavrı vardı. Irkçılığa karşı mücadele etti.

  ''ÇAKMA GANDHİ'YE SOR NEREDE YAŞAMIŞ NE YAPMIŞ ONU DA BİLMEZ''

  Gandhi de böyle. O da emperyalizme karşı mücadele etti. Çakma Gandhi'ye sor nerede yaşamış, ne yapmış onu da bilmez. Bundan sonra il başkanları toplantımızı Ankara'da yapmıyoruz. Tüm illerde değişmeli oalrak yapacağız. Şimdi diğer partilere çağrı yapıyorum: Yüreğiniz yetiyorsa CHP Hakkari'ye elinizde Türk bayrağıyla gidebilecek misin? MHP siz gidebilecek misin Doğu'ya ve Güneydoğu'ya. Hamasi nutuklar atmak kolay. Türkiye'de her yerde olan tek partinin AK Parti olduğunu göstereceğiz.

  ''DEVLETİN HER YERDE OLDUĞUNU GÖSTERECEĞİZ''

  Yakıp yıkanlar bize mesaj vermek istediler. Yakıp yıktıktan sonra Devlet nerede diye soranlara devletin her yerde olduğunu göstereceğiz. Onlar inadına yıkarken biz inadına inşa edeceğiz. Kobani'yi bahane ederek yakıp yıktılar. Bu terör örgütüne en güzel cevabı Diyarbakırlı anneler verdi. Kobani'den gelen ailelerin hayvanlarını satın aldık. Kurban Bayramın'da dağıtıldı.

  ''ÇÖZÜM SÜRECİNİ DEVAM ETTİRECEĞİZ''

  Çözüm sürecini devam ettireceğiz. Çözüm Ortadoğu'da açılan yaraları kapatma projesidir. Reform paketi açıldıktan sonra hemen malum bir kesim polis devleti oluyoruz dediler. Bunlar sadece muhalefet olsun diye söylenmiş sözler. Yeni devlet halkının hizmetinde ve emrindedir.''


  Görüş Bildir