Petrol
95.45
-0.89%
Euro
18.377
0.54%
Dolar
17.9586
0.33%
Altın
1.035
0.21%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
416.639
-1.29%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Başbakan Erdoğan'ın Mersin mitingi

  Başbakan Erdoğan cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları için Mersin'de miting düzenledi.
  • 24.07.2014 - 18:35
  Başbakan Erdoğan'ın Mersin mitingi

  Başbakan Erdoğan ın Mersin mitingi #1

  Cuhurbaşkan adayı ve Başbakan Erdoğan, Merin'de halka seslendi.

  Başbakan'ın konuşmalarından satır başları;

  2 yılda Türkiye'nin her yerini dolaştım. 12 yılda 100 ülke gezdim. Türkiye'yi büyütmek için, öncü ülke yapmak için hamdolsun her dakikamızı boşa harcamadık. Muhalefet partilerinin liderlerini kaç kez burada gördünüz? Onlar bizim kadar yoğun değil. Mersin'e kaç kez geldiler? Biz her zaman farklıyız.

  "CHP'NİN KENDİ ADAYI YOK MU?"

  10 Ağustos'a 16 gün kaldı. CHP'nin genel müdürü ilçe ziyaretleriyle meşgul. MHP'nin lideri kaset doldurmakla meşgul. Milletin içine çıkacak yüzleri yok. Bir ortak aday ortaya sürdüler. Kılıçdaroğlu ne dedi tıpış tıpış oy vereceksiniz. CHP'nin kendi adayı yok mu? 91 yaşında olan CHP kendi içinden bir aday bulamadı mı?

  "MHP İÇİNDE BİR CESUR YÜREKYOK MUYDU?"

  CHP genel müdürü aylarca Bahçeli'yle Cumhurbaşkanı adaylarının özelliklerini saydılar. Doğru söyleyecek dediler. Hırsızlık yapmayacak dediler. Demek ki kendi içlerinde böyle bir aday yok. Kendileri de dahil. Ey MHP'li kardeşlerim bu aday ne diyor Benim hiçbir partiyle işim yok ve siyasetten de uzağım. MHP içinde bir cesur yürek yok muydu? Geçmişte vardı. Onu da dövdüler.

  "DİĞER PARTİLERİN TOPLAMI BİNDE 5"

  Beni 10 parti destekliyor. CHP ve MHP'yi çıkar diğerlerinin toplamı binde 5. Bu monşer isimleri saymıyor. Devrimci halk partisi bunu destekleyecek. MHP'nin durumuna bak. Sosyalist İşçi Partisi'yle MHP'yi bir araya getirdiler. Hani siz milliyetçiydiniz? Ne oldu? MHP'li kardeşlerim buna itiraz ediyor. BBP'li kardeşlerim buna itiraz ediyor. HDP'li kardeşlerim de itiraz ediyor.

  "MAZLUMUN MİLLETİ OLUR MU?"

  Buradan Kıbrıs'ı selamlıyorum. Mersin'den Kıbrıs'a su götürmek için çok büyük bir proje devam ediyor. Kıbrıs davasını en güçlü bir şekilde temsil ediyoruz. Denizin altından döşenen borularla Kıbrıs suya kavuşaacak. Biz Suriye'deki, Irak'taki, Gazze'yle ilgilendiğimiz için muhalefet bundan rahatsız oluyorlar. MHP, CHP ve bunların monşer adayı diyor ki siz Türkmenleri unutuyorsunuz. Ya mazlumun milleti olur mu? 12 yılda tüm mazlumlara el uzattık. Bunu yaparken Türk, Türkmen kardeşlerimizi asla unutmuyoruz.

  Etiyopya'da Türkleri bulduk. Kırım'da kardeşlerimize okul, camii yaptık. Ey MHP sen ne yaptın? Türkmenler diyorlar biz Suriye'deki Türkmenlere yardım gönderirken MİT tır'larını durdular.

  BİZİM ULAŞTIĞIMIZ YERLERE ONLARIN HAYALLERİ ULAŞAMAZ

  Hala bu işi savunana dalkavuk, paralel medya var. Biz Türkmen kardeşlerimizi madden, manen destekledik destekleyeceğiz. MHP'nin içindeki bazı vekiller ne yaptığımızı biliyorlar ama dürüst değiller. Anormal şartlara rağmen yardım etmeye devam edeceğiz. TİKA'yı, AFAD'ı, Kızılay'ı ayağa kaldırdık. Bizim ulaştığımız yerlere ne CHP'nin ne MHP'nin hayalleri ulaşamaz. MHP'nin yaptığı yardım neydi? 45 milyon dolar. Bizim yaptığımız yardım 3.5 milyar dolar. CHP'nin genel müdürü diyor ki önceden Ortadoğu'da bir sorun olsa Türkiye'nin kapısı çalınırdı.

  CHP'NİN ANKARA'NIN SOKAKLARINDAN BİLE HABERİ YOKTU

  CHP döneminde bırakın Ortadoğu'yu Ankara'nın sokaklarından bile hükümetin haberi yoktu. Bu monşer aday hemen CHP'ye MHP'ye uyum sağladı. 1 ay içinde yalan üstüne yalan atıyor. Bir yandan İsrail zulmüne çanak tutuyor bir yandan ırkçılık yapıyor. İsrail'e gerekli desteği veriyor. Gazze için susacak bir cuhmurbaşkanı ve Türkiye istiyorlar.

  İSRAİL'E SES ÇIKARMAYAN BİR CUMHURBAŞKANI İSTİYORLAR

  Gezi olaylarını, 17-25 Aralık'ı bunun için yaptılar. Bu monşer adayı da bu yüzden çıkardılar. Var gücümüzle tüm mazlumların yanında olacağız. Biz yaptığımız yardımı davul zurnayla yapmıyoruz.

  ÇATI ADAYIN BİR DİKİLİ AĞACI YOK

  Bu monşer adayın, pensilvanya medyasına inanmayın. Zalimler için yaşasın cehennem. Er ya da geç hak yerini bulacak. 10 Ağustos statükonun kaybedeceği, demokrasinin kazanacağı bir gün olacak. Bu çatı adayın bir dikili ağacı var mı? Yok. 5 yıllığına geldiler depremin altında ezildiler. 3.5 yılda kaçtınız. Hızlı tren porjemiz Mersin'e gelecek burdan da taa Mardin'e kadar devam edecek. Havalimanı inşaatı devam ediyor. İlk aşamada 15 milyon yolcu sonrasında 30 milyon. Bu statla ilgili muhalefet bir şeyler uyduruyor. TOKİ'nin böyle verdiği bir karar yok. Bunların ömrü yalan olduğu için dertleri AK Parti'yi zayıflatmak. Biz eserlerimizle konuşuruz onlarsa boş. Sizin teveccühünüzle Cumhurbaşkanı seçilirsem tüm projelerinizin takipçisi olacağım. Bizim sevdamız devam edecek. 10 Ağustos'ta sandıklar tarih yazacak. Cumhurbaşkanını halkın seçmesine MHP, CHP, HDP karşı çıktı. Siz hangi yüzle bu miletten oy isteyeceksiniz?

  İSRAİL YARGILANACAK

  Bu paralel devletin unsurları ortaya çıkmaya başladı. Devlet içinde devlet olmaz. Sonuna kadar devam edeceğiz. Bunların okullarında çocuklarınız varsa alın. İnsanlık Filistin'deki katliamı görmüyor. 700'e yakın kardeşimiz öldürüldü. 4000'den fazla insan yaralandı. Türkiye'nin sesi çıkıyor, Katar'ın sesi çıkıyor. İsrail'i uluslararası mahkemede yargılanacak. Biz de bu davanın takipçisi olacağız.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir