Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  Başkan Erdoğan şehit yakınları ve gazilere seslendi

  Başkan Erdoğan şehit yakınları ve gazilere seslendi

  Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, şehit yakınları ve gazilerle yemekte bir araya geldi.
  • AA
  • 15.07.2018 - 14:45

  Başkan Erdoğan şehit yakınları ve gazilere seslendi

  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Camii'nde, 15 Temmuz şehitleri için Hatm-i Şerif Merasimi düzenlendi.

  Duaların ardından Külliye'de yemeğe geçildi. Başkan Erdoğan burada şehit yakınları ve gazileri ağırladı.

  Başkan Erdoğan yemeğin ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

  "TERÖRLE MÜCADELE STRATEJİMİZİ DEĞİŞTİRDİK"

  "Milletimizi kalkındırmak için kullanmamız gereken kaynakları terörle mücadeleye ayırmak zorunda kalıyoruz. Terörle mücadele stratejimizi değiştirdik. Sivrisinekler uğraşmak yerine bataklığın kendisini kurutmaya yönelik hamleler yapıyoruz.

  "BUNDAN SONRA İŞİMİZ DAHA KOLAY"

  Türkiye kendi belirlediği hedeflere ilerledikçe karşımıza çıkan engelleri aşmaya başladık. Daha düne kadar yapılamaz denilen nice işin üstesinden geldik. Yıllarca ülkemize patinaj yaptıranların gerçek yüzlerini görme imkanı bulduk. Bundan sonra işimiz daha kolay.


  Yeni yönetim sistemimizle Türkiye'yi istedikleri gibi yönlendirenlerin bir kozlarını daha ellerinden aldık. 2023 hedeflerine ulaştığımızda her şey çok daha farklı hale gelecek.

  Başkan Erdoğan'dan FETÖ uyarısı ViDEO

  "AYDOĞAN PAŞA NE DİYORDU"

  Geçtiğimiz yıl Şenova'da helkopterinin düşmesi sonucu şehit olan Aydoğan paşamız ne diyordu?

  90 kişiydik biz o gün...

  Aç susuz uykusuz...

  Nasır tutmuş ayaklarla

  Yürüyorduk kaygusuz....

  15 Temmuz gecesi milletimizin sergilediği kahramanlığın sırrını keşfetmek isteyen asırlardır süregelen mücadeleye bakmalıdır.

  "15 TEMMUZ'U UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ"

  Bizler terör örgütlerine karşı dini milli görevlerimizi yerine getirdik. Asıl hükmü verecek olan milletimizin vicdanı ve tarihtir. Artık her 15 Temmuz'u unutmayacağız unutturmayacağız.


  "BU FETÖ'NÜN ARKASINDAN GELENLER BİTMEZ"

  Daha aydınlık bir gelecek kurmak için daha çok çalışacağız. Bu FETÖ'nün arkasından gelenler bitmez. Onların girdiği bütün hücreleri keşfederek söküp atacağız. Durmak yok yola devam edeceğiz. Ezanlarımız susturtmamak bayrağımızı indirtmemek için daha kararlı hareket edeceğiz. Milletimiz diplomasi tuzaklarıyla masada kaybetmekten bıkıp usanmıştır.

  "BİZE DOĞRU ATILAN HER ADIMA KARŞILIK VERİYORUZ"

  İçerideki başarılarımızı dışarıda da tahkim edecek şekilde hareket ediyoruz. AB'den NATO'ya ilişkilerimizi bu anlayışla yürütüyoruz. Dünyanın yükselen güçleriyle mümkün olan en geniş işbirliğini kurmaya çalışıyoruz. Bize doğru atılan her adıma fazlasıyla karşılık veriyoruz.

  "ŞAHSIMA YAPILMIŞ SAYARIM"

  15 Temmuz'u önemsizleştirmeye çalışanlar ülkemize karşı ruhlarında biriktirdikleri nefretleri dile getiriyorlar. Şehitlerimizin aziz ruhlarının muazzeb edilmesine gazilerimizin incitilmesine asla izin vermeyiz. Böyle bir davranış içine girenler karşılarında önce bizi bulurlar. Şehit ve gazi yakınlarına yapılmış her davranışı şahsıma yapılmış sayarım ona göre davranın.

  Bir daha 15 Temmuzların yaşanmaması için çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirmeliyiz. Cehalet okuma yazma bilmemek değil tarihini kültürünü medeniyetini öğrenmemektir."

  Görüş Bildir