Petrol
84.2
0.59%
Euro
19.3144
-0.48%
Dolar
18.6202
-0.07%
Altın
1.043
-0.76%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
308.688
-1.90%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Belçika'da PKK gösterisi

  Belçika'da PKK gösterisi

  Terör örgütü PKK yandaşları Belçika’nın başkenti Brüksel'de gösteri düzenledi. Polis ekipleri ise gösteriyi izlemekle yetindi.
  • AA
  • 17.11.2016 - 18:38

  Belçika makamlarının izni alınarak yapılan gösteri için Avrupa'nın birçok ülkesinden otobüslerle getirilen terör örgütü yandaşları, Kuzey Tren İstasyonu'ndan Brüksel’deki AB Komisyonu ve AB Konseyi binalarının önündeki Schuman Meydanı’na kadar yürüdü.

  Belçika da PKK gösterisi #1

  POLİS SADECE İZLEDİ

  Belçika polisinin PKK’yı simgeleyen bez parçalarına müdahale etmediği Schuman'daki gösteriye Belçika yerel basınına göre katılım beklenenin altında kaldı. Yerel basın, 10 bin kişinin katılmasının hedeflendiğini ancak 2 bin kişinin katıldığını yazdı.

  Belçika'da PKK gösterisi VİDEO

  Belçika da PKK gösterisi #2

  Gösteri sırasında PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile terör örgütünü simgeleyen bez parçaları taşındı.

  FİRARİ HDP'LİLER DE KATILDI

  Gösteride, yürütülen terör soruşturmalarında ifade vermeye gitmediği için haklarında gözaltı kararı alınan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk ile PKK’nın sözde Avrupa liderlerinden ve hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı bulunan Remzi Kartal da yer aldı.

  Belçika da PKK gösterisi #3

  Türkiye, başta Almanya ve Belçika olmak üzere Avrupa ülkelerini yeterli düzeyde terörle mücadele etmemekle suçluyor.

  ERDOĞAN: BELÇİKA BU İŞİN ÖNEMLİ BİR MERKEZİ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada, "Belçika, şu anda bu işin adeta önemli bir merkezi. Sadece PKK değil FETÖ'nün de önemli bir merkezi. Bu kadar önemli hadiseler oluyor, camilerimiz orada kundaklanıyor, kimsede bir duyarlılık söz konusu değil." ifadesini kullanmıştı.


  Görüş Bildir