Euro
10.0609
0.02%
Dolar
8.5259
0%
Altın
481.14
0.13%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
403.533
-0.27%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  BOTAŞ’tan çaldıkları petrol için rafineri kurmuşlar

  Mardin, Diyarbakır, Antalya, İstanbul, Kocaeli ve Batman’da operasyonlarda, BOTAŞ’ın boru hatlarından hırsızlık yapan şebeke çökertildi.
  • Ajanslar
  • 22.01.2016 - 08:46
  BOTAŞ’tan çaldıkları petrol için rafineri kurmuşlar

  Mardin, Diyarbakır, Antalya, İstanbul, Kocaeli ve Batman’da düzenlenen eşzamanlı operasyonlarda, BOTAŞ’a ait boru hatlarından akaryakıt hırsızlığı yapan bir şebeke çökertildi.

  BOTAŞ’tan çaldıkları petrol için rafineri kurmuşlar #1

  18 KİŞİ TUTUKLANDI

  Gözaltına alınan 26 kişiden 18’i tutuklandı. Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Mardin ve Diyarbakır’dan geçmekte olan Dörtyol BOTAŞ boru hattından hırsızlık yapan şüphelilerin, çaldıkları ham petrolü karışımlı kaçak akaryakıta dönüştürdüğü de belirlendi.

  BOTAŞ’tan çaldıkları petrol için rafineri kurmuşlar #2

  7 TANKER YAKALANDI

  Mardin, Batman, Diyarbakır ve Kahramanmaraş illerinde olmak üzere 7 farklı olayda toplam; 157 bin 936 litre kaçak akaryakıt (ham petrol-karışımlı akaryakıt) ve kaçak akaryakıt sevkıyatında kullanılan 7 araç (kamyon-tanker-çekici) ele geçirildi.

  Valilik, Mardin’in Midyat İlçesi Düzoba mevkiinde kaçakçıların rafineri olarak kullandığı tesisin de mühürlendiğini duyurdu.

  BOTAŞ’tan çaldıkları petrol için rafineri kurmuşlar #3

  2 MİLYON TL’LİK VURGUN

  Dörtyol BOTAŞ Bölge Müdürlüğü’nün toplam 2 milyon 176 bin 525 TL’lik petrol kaybı tespit ettiğini belirten valilik, açıklamada şu bilgileri verdi:

  “Bu finansmandan bölücü terör örgütü PKK’ya para aktardıkları tespit edilmiştir. Ayrıca Mardin, Diyarbakır, Antalya, İstanbul, Kocaeli ve Batman adreslerinde yapılan eşzamanlı operasyonlarda ise Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir yağ fabrikasının kaçak rafineri tesisi olduğu tespit edilmiştir.”

  BOTAŞ’tan çaldıkları petrol için rafineri kurmuşlar #4

  BOTAŞ’tan çaldıkları petrol için rafineri kurmuşlar #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir