Petrol
91.61
-0.09%
Euro
18.5207
-0.14%
Dolar
18.5716
0.00%
Altın
1.027
-0.31%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
378.414
3.46%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Casusluk davası sanığı Yarbay Demir: Kaçmaktan bıktık

  Kartepe'de şehit olan iki deniz pilot subayının hocalığını yapan "Askeri Casusluk" davası sanığı Pilot Yarbay Özcan Erdemir "Cenazelerine bile gidemedim" diyerek AYM'ye isyan etti.
  • 19.10.2014 - 05:47
  Casusluk davası sanığı Yarbay Demir: Kaçmaktan bıktık

  Casusluk davası sanığı Yarbay Demir: Kaçmaktan bıktık #1

  Konya'da yapılması planlanan bir eğitim faaliyetine katılmak üzere Cengiz Topel Askeri Havaalanı'ndan kalkan ancak Kartepe'de düşen Deniz Kuvvetleri Deniz Hava Komutanlığı’na ait Sikorsky helikopterde Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz ve Deniz Pilot Üsteğmen Çağrı Ceyhan ile Radar Astsubay Mehmet Karakaşoğlu ve DSA Astsubay Üstçavuş Ömer Burak Öğüt yaşamını yitirdi.

  Akdeniz ve Ceyhan'ın pilot eğitmenliğini yapıp birlikte uçuşlar gerçekleştiren ancak İstanbul Askeri Casusluk davasında 5 yıl hapis cezasına çarptırıldığı için firarda olan Pilot Yarbay Özcan Erdemir Vatan Gazetesi'ne konuştu.

  "KUMPAS OLDUĞUNU ARTIK HERKES BİLİYOR"

  Arkadaşlarının cenazesine katılamadığı için üzgün olduğunu belirten Yarbay Erdemir, şunları söyledi:

  "Askeri Casusluk davasının kumpas olduğunu herkes biliyor. Diğer davalarda kumpasın baş aktörü olan polis şefleri artık tutuklu. Onların hazırladığı usulsüz fezlekelerle yargılanıp ceza aldığım için cezaevine girmemek için kaçmayı tercih ettim. Bu davada 43 kişi hakkında kesinleşmiş karar var. 6 kişi tutuklu. Ben de bu davada 5 yıl ceza aldım. Teslim olmayıp kaçtığım için hem ben hem ailem zorluklar çekiyor."

  "ÇARESİZLİKTEN OTURUP AĞLADIM"

  "Geçtiğimiz günlerde Kartepe'de benim de görev yaptığım birlikte yıllarca çalıştığım öğrencilerim, arkadaşlarım helikopterin düşmesiyle şehit düştü. Acı haberi aldığımda yanlarına koşmak istedim ama gidemedim. Çaresizlikten oturup ağladım. Onları son yolculuklarına da uğurlamaya da mezarlarına da gidemedim. Beni affetsinler kardeşlerim. Artık şu Askeri Casusluk davası için Anayasa Mahkemesi'nden adım bekliyoruz. Kaçmaktan bıktık. Perişanız."

  MAMAK'TA AÇLIK GREVİ

  Öte yandan aynı davadan tutuklu bulunan ve iki yıldır Mamak Cezaevi'nde kalan Albay Necmi Yıldırım da AYM 10 aydır başvurularına yanıt vermemesi nedeniyle açlık grevine başladı.


  Görüş Bildir