Euro
15.0932
-0.90%
Dolar
13.5333
-0.86%
Altın
776.9870
-1.41%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
508.992
1.51%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Cemaatin Türkiye haritası açıklandı İZLE

  A Haber'de yayınlanan Yüzde Yüz Siyaset programında bu hafta Gülen örgütünün bölge bölge imam haritası açıklandı.
  • 11.11.2014 - 09:23
  Cemaatin Türkiye haritası açıklandı İZLE

  a haber

  Sevilay Yükselir'in sunumuyla A Haber ekranlarında yayınlanan Yüzde Yüz Siyaset programında Gülen örgütü yapılanmasıyla ilgili bomba açıklamalar yapıldı. Geçen hafta Gülen örgütünün 7 katmanlı şemasının açıklandığı programda bu hafta da örgütün bölge bölge imam haritası açıklandı.

  PARALEL ÖRGÜTÜN DEVLETE NASIL SIZDIĞI ANLATILDI

  Abdurrahman Şimşek, Fidel Okan ve Kezban Hatemi'nin katılımıyla gerçekleşen programın bu haftaki konuğu Latif Erdoğan'dı. Abdurrahman Şimşek ve Fidel Okan paralel örgüt üyelerinin devlet kurumlarına nasıl sızdığını aşama aşama paylaştı.

  Cemaatin Türkiye haritası İZLE

  CEMAAT, TÜRKİYE'Yİ 8 BÖLGEYE AYIRDI

  Cemaat Türkiye'yi 8 bölgeye ayırmış. İstanbul Bölgesi, İzmir Bölgesi, Ankara Bölgesi, Kayseri Bölgesi, Gaziantep Bölgesi, Erzurum Bölgesi, Trabzon Bölgesi, Samsun Bölgesi.

  HER BÖLGENİN İMAMI BULUNUYOR

  Her bölgenin bir imamı bulunuyor ve bu imamın yanında da, Bölge Eğitim Danışmanı yer alıyor. Bölge Eğitim Danışmanı vasıtasıyla devletin içine sızıyorlar. Mersin ve Adana Gaziantep bölge imamına bağlı. Bölgelerde bölge imamının hemen yanında bölge eğitim danışmanı var. Cemaatin eğitim kurumları var. İlk temas dershaneler vasıtasıyla gerçekleşiyor. Abiler vasıtasıyla evlere dağıtılıyor. Bu öğrenciler 120 kişilik gruplara ayrılıyor. Sınava 3 ay kala 30 kişilik gruplara ayrılıyorlar. Cemaatte kod adı veriliyor. Cemaat hücre tipi yapılanma kullanıyor.

  Cemaatin Türkiye haritası açıklandı İZLE #2

  ASKERİYEYE SOKMAK İSTEDİKLERİNİ DERSHANELERİNDE OKUTMUYORLAR

  Askeriye'ye sokmak istediklerini kendi dershanelerinde okutmuyorlar. Bu öğrencilere sınavda çıkacak sorular veriliyor. Buna da fetih okutmak deniyor. ÖSYM 'deki paralel yapı mensupları kodlamaya çevrildi ve bu öğrencilerin yüksek puan almasını sağladılar. Daha sonra mülakatta bu öğrenciler kazanıyor. Cemaat gelişimini bu şekilde yapıyor. Soru kitapçıkları cemaat evlerinden dışarı çıkartılmıyor. Hukuk fakültesinde ise öğrencilere top sakal bıraktırılıyor ve küpe taktırılıyor. Cemaat eğitim sistemi sayesinde geniş bir kitleyi kontrol altına almış oluyor. Cemaat için dershane çok önemli.

  DERSHANELERİN CEMAAT İÇİN ÖNEMLİ OLMASININ 3 NEDENİ

  1) İnsan kaynağı

  2) Maddi kaynak

  3) Meşruluk

  KURUMLARA KOD ADI VERİYORLAR

  Onbinlerce yöneticinin olduğu örgüt şeması var. Bu şekilde devletin içine sızıyor. Bunlar kurumlara da kod ad veriyor Kara Kuvvetleri Komutanlığı: Kürşad bey, Kava Kuvvetleri'ne, Hüseyin Bey diyorlar. Dünyada böyle bir örgüt yapılanması yok. Bir ilin valisi cemaatin imamı önünde ceketini ilikler mi. Böyle şeyler oluyor" açıklamasında bulundu.


  Görüş Bildir