Petrol
112.59
0.12%
Euro
17.4126
0.14%
Dolar
16.6712
0.20%
Altın
972.55
-0.05%
Borsa
2389
-0.54%
Bitcoin
321.797
-4.76%
26ºC
İstanbul
Çok bulutlu 26 C
  CHP'de Kılıçdaroğlu'nun kardeşine ihraç istemi

  CHP'de Kılıçdaroğlu'nun kardeşine ihraç istemi

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, CHP'den kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.
  • AA
  • 30.11.2016 - 17:43

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Celal Kılıçdaroğlu'nun söz konusu yürüyüşünün sürekli olarak Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile ilişkilendirildiğini ve bunun rahatsızlık yarattığını söyledi.

  "GENEL BAŞKANIMIZ 7 KARDEŞLER"

  Herkesin kendisinden sorumlu olduğunu belirten Bingöl, şöyle konuştu: "Genel Başkanımız 7 kardeşler. Kardeşlerden bir tanesinin farklı bir tutumu var. Bu, Genel Başkanı çok bağlamaz. Başka siyasetçinin kardeşinin ya da bir aile bireyinin yaptığı olumsuzluklar üzerinden bir siyasetçinin yargılanması veya onun üzerinden bir bakış açışı ile yaklaşmak son derece çirkin ama bunu maalesef işte yapıyorlar."

  CHP de Kılıçdaroğlu nun kardeşine ihraç istemi #1

  KESİN İHRAÇ İSTEMİ

  Bingöl, Celal Kılıçdaroğlu'nun CHP üyesi olduğunu hatırlatarak "Genel Başkanımızın talimatıyla Celal Kılıçdaroğlu, kesin ihraç istemiyle disipline verildi." dedi.

  Celal Kılıçdaroğlu, bir süre önce Aydın'ın FETÖ/PDY'den temizlenmesi amacıyla Söke'den Didim'e yaptığı yürüyüşün ardından ölüm orucuna başlamıştı.

  İSTİFA ETTİ

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, yaptığı yazılı basın açıklamasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl tarafından ihraç talebiyle disipline sevk edilmesine tepki gösterip CHP’den istifa ettiğini söyledi.

  Celal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'yle mücadele yürüyüşü VİDEO

  CHP de Kılıçdaroğlu nun kardeşine ihraç istemi #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir