Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.616
0.48%
19ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 19 C
  CHP'li vekiller muhalefet kulisine Atatürk resmi astı

  CHP'li vekiller muhalefet kulisine Atatürk resmi astı

  CHP'li milletvekilleri Meclis'teki muhalefet kulisine Atatürk resmini astıktan sonra Atatürk'ten asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.
  • AA
  • 24.11.2016 - 15:23

  CHP Grup Başkanvekilleri Levent Gök ve Özgür Özel, bir grup milletvekili ile Genel Kurulda birleşim açılmadan önce kulise geldi.

  15 TEMMUZ GECESİ İÇERİDEYDİK

  Gök, Atatürk resmini asmadan önce yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde bombalanan Meclis'te en ağır hasarın muhalefet kulisinin gördüğünü, hem kulis hem de CHP ve MHP salonları ve grup odalarının bombalardan ağır şekilde etkilendiğini anımsattı. "O gün içerideydik." diyen Gök, Genel Kurul salonunda AK Parti, CHP ve MHP milletvekillerinin gövdelerini ortaya koyarak Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesinde, halk egemenliğine dayanan demokrasisinde darbelere geçit verilmeyeceğini bombalar altında canları pahasına savunduklarını belirtti.

  CHP li vekiller muhalefet kulisine Atatürk resmi astı #1

  "BİZ ATATÜRK'ÜMÜZDEN VAZGEÇMİYORUZ"

  Resmin yerinde kalmasının önemli olduğuna işaret eden Gök, "Muhalefetin rızası dışında yapılan işleme muhalefet el koymuştur ve gereğini yerine getirmektedir. Biz Atatürk'ümüzü seviyoruz, biz Atatürk'ümüzden vazgeçmiyoruz. Başvurularımızın sonuçsuz kalması üzerine bugün zorunlu olarak bu posteri yerine asacağız. Hayırlı olsun. Bu bir tarihi görevdir. Atatürk'ümüzü sonsuza kadar yaşatmak CHP'lilerin başlıca görevidir." ifadesini kullandı.

  CHP'li vekiller muhalefet kulisine Atatürk resmi astı VİDEO

  CHP li vekiller muhalefet kulisine Atatürk resmi astı #2

  SAYGI DURUŞUNDA BULUNDULAR

  Gök, daha sonra Gök, Atatürk'ün mareşal halinin yer aldığı resmi Özel ve milletvekilleriyle birlikte kulise astı. Ardından saygı duruşunda bulunan CHP'li milletvekilleri resmin önünde toplu halde fotoğraf çektirdi.

  Bu arada, resmin asılması için muhalefet kulisine giriş sırasında bazı basın mensupları ile Meclis polisleri arasında tartışma yaşandı.

  CHP li vekiller muhalefet kulisine Atatürk resmi astı #3

  CHP li vekiller muhalefet kulisine Atatürk resmi astı #4

  CHP li vekiller muhalefet kulisine Atatürk resmi astı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir