Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
590.123
1.53%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  CHP'nin İstiklal Marşı okumayan adayı Gül kendini savundu

  CHP'nin İstiklal Marşı okumayan adayı Gül kendini savundu

  CHP’nin Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül’ün İstiklal Marşı’na eşlik etmediği iddialarına, Gül’den yanıt geldi. İstiklal Marşı'nı içinden okuduğunu söyleyen Gül, yöneltilen suçlamaları reddetti.
  • Haber Merkezi
  • 25.03.2019 - 15:28

  31 Mart Yerel Seçimleri'ne bir haftadan az bir süre kaldı. Seçimler yaklaştıkça skandallar ve tartışmalar da büyüyor. O tartışmaların biri de CHP'nin Adalar Belediye başkan adayı Erdem Gül'ün, İstiklal Marşı'nı okumaması oldu. Özellikle sosyal medya üzerinden büyük eleştiri toplayan görüntülere, Erdem Gül kanadından açıklama geldi.

  Adalar Belediyesi Başkan adayı Gül, hakkındaki suçlamaları reddederek "İçimden okudum, polemik oluşturulmaya çalışılıyor." dedi.

  CHP nin İstiklal Marşı okumayan adayı Gül kendini savundu #1

  "İSTİKLAL MARŞI KUTSALLARIMIZDAN BİRİDİR"

  CHP'nin Adalar Belediye Başkan adayı Erdem Gül’ün İstiklal Marşı’na eşlik etmemesi üzerine başlayan tartışmalara, Gül'den yanıt geldi. Yaptığı açıklamada İstiklal Marşı'nın kutsal olduğunu ifade eden CHP'li, kendini savundu.

  CHP'li Erdem Gül İstiklal Marşı'nı okumadı VİDEO

  Gül, “İstiklal Marşı okumam üzerinden çıkarılmaya çalışılan polemikleri hayret ve şaşkınlıkla izliyorum. İnsan bazen coşku ile söylemek bazen de içinde duymak ister. Nasıl ki, namazlarda Fatiha ve sureler bazen sesli bazen de içimizden okunuyorsa. İstiklal Marşı'mız milletimizin kutsallarından biridir. Kutsallar üzerinden polemik çıkarılmasını ve bundan siyasi fayda umulmasını üzüntüyle karşılıyorum. Bu nedenle kutsallar üzerinden yapılacak hiçbir polemiğe tenezzül etmeyeceğim. Milletimizin kutsallarına saygı duyan tüm vatandaşlarımıza, tüm kardeşlerime saygıyla arz ederim.” dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir