Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
487.602
0.31%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C
  Çorum'da madeni kapatılan patron CHP'yi suçladı

  Çorum'da madeni kapatılan patron CHP'yi suçladı

  Çorum'da bakanlık tarafından çalışmaları durdurulan maden ocağı sahibi, ziyarete gelen CHP'lileri suçlayarak ocaktan kovdu.
  • 26.11.2014 - 08:28

  patron

  Çorum'un Dodurga ilçesinde bulunan özel bir şirkete ait maden ocağının faaliyetleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu’nun denetimleri sonucu, görülen eksiklikler nedeniyle durduruldu. Denetimler sonucu yeraltındaki maden ocağındaki üretim durdurma kararının ardından işveren ve işçiler arasında anlaşmazlık çıktı.

  CHP'LİLERİ SUÇLADI

  Bunun üzerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Cengiz Atlas ve bir grup parti yöneticisi dün sabah saatlerinde vardiya saati başlangıcında madeni ziyaret ederek işçilerle bir araya geldi. Atlas ve beraberindekiler işçilerle görüşürken maden sahasına gelen Çelikler Madencilik sahibi Hüseyin Güler, madenin kapatılmasından CHP’lileri sorumlu tutarak ocağı terk etmelerini istedi.

  Maden sahibi ile CHP'liler arasında gerginlik -İZLE

  CHP İLE MADEN YETKİLİLERİ ARASINDA GERGİNLİK

  Firma yetkilileri ve partililer arasında yapılan görüşmede zaman zaman gerginlikler yaşandı. Hiçbir işletmenin kapatılmasından ve işçilerin işsiz kalmasından yana olmadıklarını dile getiren CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, Güler’e maden ocağının akıbetini sordu.

  Çorum da madeni kapatılan patron CHP yi suçladı #2

  "KAPATIN DİYE SİZ DEMEDİNİZ Mİ"

  Bunun üzerine "Maden ocağını ben mi kapattım” diyen Güler, “Sizin CHP’li meclis üyeleri Dodurga hakkında sürekli demeç verip Dodurga’yı ‘denetleyin, kapatın, kapatın’ diye siz kendiniz demediniz mi? Bütün işçiler duysun. Bir de gelmişsin işçiye destek veriyorsunuz. Olmaz ki yazık. Siz kendiniz kapattırdınız bu ocağı. Ben işçiyi çıkarmış mıyım? Ben işçiyi çıkarmamışım. Hala benim işçimdir. Hepsi burada. Dün benim servisim gitti buraya geldiler tekrar dönüp gittiler. Ben çıkarmadım ki işçiyi. İşçi benim hala da çalışıyor” şeklinde konuştu.

  Çorum da madeni kapatılan patron CHP yi suçladı #3

  "BENİM İŞ YERİMİ TERK EDİN"

  Konuşmasını bitirdikten sonra Güler, “Benim işyerimi terk edin. Benim işyerime giremezsiniz” diye CHP’lilerden maden sahasından gitmelerini istedi. Bunun üzerine Atlas, “Sinirlenmeyin. Biz terk ederiz. Maden sizin biz gideriz” diyerek karşılık verdi.

  Çorum da madeni kapatılan patron CHP yi suçladı #4

  "MİLLETİ GALEYANA GETİRMEYE HAKKINIZ YOK"

  Güler’in “Sizin milleti galeyana getirmeye hakkınız yok. Bu maden ocağının çalışmasını istemiyorsunuz” sözlerine ise Atlas, “yanılıyorsunuz” şeklinde cevap verdi. CHP heyetinin ilçeye dün de geldiğini belirten Güler, “Siz dün de geldiniz milleti galeyana getirdiniz. Ben denetimden korkmuyorum. 13 yıldır işçilerimiz çalışıyor. Böyle bir şey olmaz. Siz işverene böyle mi davranıyorsunuz? Burası benim iş yerim. İşçinin ekmeğiyle oynuyorsunuz. 13 yıldır bir şey olmadı. Biz işçiyi riske atmıyoruz” ifadelerini kullandı. Atlas, son olarak “kibarca kovulduk” dedi.

  Çorum da madeni kapatılan patron CHP yi suçladı #5


  Görüş Bildir