Euro
10.3732
1.03%
Dolar
8.5453
0.9%
Altın
513.42
1.03%
Borsa
1.454
0%
Bitcoin
341.940
3.81%
17ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 17 C
  Cumhubaşkanı, Macron'la görüştü

  Cumhubaşkanı, Macron'la görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macron'la telefon görüşmesi yaparak Suriye'ye düzenlenen bombardımanla ilgili bilgi aldı.
  • Haber Merkezi
  • 14.04.2018 - 21:30

  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron telefonda görüştü.

  HAREKAT ELE ALINDI

  İki liderin yaptığı görüşmede, Suriye rejiminin kimyasal silah kullanmasına karşılık olarak ABD, İngiltere ve Fransa tarafından düzenlenen harekat ele alındı. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un harekatla ilgili bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Türkiye’nin kimyasal silah kullanımını öteden beri şiddetle kınadığına işaret etti.

  SİYASİ ÇÖZÜM ŞART

  Kimyasal saldırıların cevapsız kalmamasının önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şam rejiminin gerek kimyasal gerek konvansiyonel silahlarla gerçekleştirdiği saldırıların son bulması ve Suriye halkının barış ve huzura kavuşması için siyasi çözümün şart olduğunu vurguladı.

  MAY İLE DE GÖRÜŞMÜŞTÜ

  Bunun için bölgedeki gerilimin daha fazla tırmandırılmaması gerektiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gün içerisinde aynı çerçevede İngiltere Başbakanı Theresa May ile de bir telefon görüşmesi yapmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir