Dolar
7.9403
0.0314%
Euro
9.3868
-0.05%
Altın
1903.99
-0.0057%
Borsa
1198.32
-1.0887%
G. Altın
486.265
0.0565%
Bitcoin
103580.95
0.0345%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  Cumhurbaşkanı Astsubay Mezuniyet Töreni'nde

  Cumhurbaşkanı Astsubay Mezuniyet Töreni'nde

  Erdoğan, mezun olan astsubaylara, Türkiye'nin 'oyundan' çıkarılıp yedek sahanın tamamen dışına atılmak istendiğini anlattı.
  • AA
  • 25.11.2017 - 14:51

  Balıkesir'de Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksekokulu, yeni mezunlarını verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin çok yönlü saldırılara maruz kaldığını söyledi. Terörle mücadeleye ilişkin astsubaylara önemli mesajlar da veren Erdoğan, "Tendürek'te, Cudi'de F-16 oluruz, Bestler-Dereler'de bombaları onların üzerine yığarız." dedi.

  Cumhurbaşkanı Astsubay Mezuniyet Töreni nde #1

  Erdoğan: Bombalarla onların üzerine yağarız- VİDEO

  Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyle:

  SOÇİ'DEKİ ZİRVE

  "Soçi'de düzenlenen zirve, Suriye konusunda insani trajedileri önlemeye ve bölgenin geleceğini mümkün olan en adil şartlarda oluşturmaya yönelik çabaların bir ürünüdür.

  MÜSLÜMAN KANININ OLUK OLUK AKMASINI ENGELLEMELİYİZ

  Bir terör örgütü eliyle ve bu örgüt bahane edilerek yerle yeksan edilen medeniyetimizin kadim şehirlerindeki yıkımları durdurmak, oluk oluk akan Müslüman kanını engellemek için elimizden geleni yapmak boynumuzun borcudur.

  Cumhurbaşkanı Astsubay Mezuniyet Töreni nde #2

  TERÖR KORİDORUNU KURANLARIN NE İSTEDİĞİ ÖNEMLİ DEĞİL

  Bizden, gözümüzün içine bakıla bakıla 911 kilometre Suriye sınırı, 350 kilometre Irak sınırı boyunca bir terör koridoru oluşturulurken, kenara çekilip beklememizi isteyenler olabilir. Onların ne istedikleri değil, bizim ülke ve millet olarak ne istediğimiz önemlidir.

  MISIR'DAKİ SALDIRI

  Türkiye kardeş Mısır halkının yanındadır, acısını paylaşmaktadır. Mübarek cuma günü ibadetlerini yerine getiren kardeşlerimizi hedef alan bu kalleş saldırı, DEAŞ terörünün insanlık dışı, İslam dışı yüzünü bir kez daha göstermiştir.

  TÜRKİYE'Yİ SAHANIN TAMAMEN DIŞINA ATMAK İSTİYORLAR

  Maruz kaldığımız çok yönlü saldırıların, bizi oyundan çıkarıp yedek kulübesine bile değil, sahanın tamamen dışına atmaya matuf hamleler olduğunun farkındayız. Varsın, onlar kendi hesaplarını yapsınlar. Biz ülkemize güvenimizle, milletimizin desteğiyle, ordumuzun gücüyle bu oyunu kendimiz ve kardeşlerimiz için en hayırlı neticeye ulaştıracak şekilde yönlendirmekte kararlıyız."

  Görüş Bildir