Dolar
7.9671
0.3691%
Euro
9.4492
0.6143%
Altın
1901.9
-0.1155%
Borsa
1190.63
-0.6417%
G. Altın
487.203
0.2495%
Bitcoin
102982.54
-0.5434%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Erdoğan'dan, hesap soracağız sözü

  Erdoğan'dan, hesap soracağız sözü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Taçi ile birlikte ortak basın toplantısı düzenledi.
  • 29.12.2016 - 19:25

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öne çıkan açıklamalar;

  TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELE

  Kosovalı kardeşlerimizin her zaman yanında olduk. Balkanlar'da FETÖ'nün en yoğun olduğu yer ne yazık ki Kosova. FETÖ PKK YPG DHKP-C ve DEAŞ gibi katil sürülerinin bizim nazarımızda hiç bir farkı yoktur. Bunlarla mücadeleyi kararlılıkla yurt içi ve yurt dışında sürdürüyoruz sürdüreceğiz.

  Dökülen masum kanların hesabını mutlaka soracağız. Dünyanın neresinde kaçarlarsa kaçsınlar elebaşlarının militanlarının peşlerini asla bırakmayacağız. Hain her yerde haindir, teröris her yerde teröristtir.

  Erdoğan dan, hesap soracağız sözü #1

  TÜM ÜLKELER İÇİN TEHDİTDİR

  FETÖ faaliyet gösterdiği tüm ülkeler için büyük bir tehdittir. 15 Temmuz bunu açık ve net olarak ortaya koymuştur. Afrika'dan Asya'ya kadar bir çok bölgede çalışmalar yürütülüyor. FETÖ'nün gerçek niyetinin farkına varanlar da evlatlarını bu yapının elinden almaya başladılar. Bu konuda Kosovalı kardeşlerimizin gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.

  BİRLİKTELİĞİMİZ TAÇLANDI

  "Kosova'daki Arnavut kardeşlerimiz de Türkiye'deki Arnavut kardeşlerimiz köprü vazifesi görüyor. Çift dikiş dayanışma söz konusudur. Bunu devam ettirmemiz lazım. Başkanlığımızın öncülüğünde bu yıl boyunca iki toplum arasındaki muhabbeti dayanışmayı arttıran birçok kültürel etkinlikler düzenlendi. Sayın başkanın ziyaretiyle bu birlikteliği taçlandıracağımızı düşünüyorum. İki ülke kardeşliğini daha da perçinlediğini düşünüyorum. Kıymetli heyetine ziyaretleri için teşekkürlerimi sunuyorum."

  Erdoğan dan, hesap soracağız sözü #2

  "Değerli dostum Taçi'ye teşekkür ediyorum. Basın mensubu arkadaşa şunu söyleyeyim. Arnavutluk Cumhurbaşkanı'nın ziyaretindeki olay. Kapılarımızın karşı karşıya olduğu olay Arnavut komşumuz ile ilgiliydi. Suat teyzenin çocukları, annemde, biz ise onun evinde onların elinde büyüdük. O Arnavutmuş, ben Rizeliymişim böyle bir ayrım yok. Birbirimizi o denli seviyorduk. Böyle modern şehir falan da yok. Her taraf toprak çamur. Alır bizi yıkarlardı. Böyle bir süreçten geldik. Böyle bir anlayış eskiye göre varmı derseniz, var diyemem. Buralarda gerileme var. Komşuluk hukuku çok daha güzeldi."

  Erdoğan: Biz yandık Kosova yanmasın VİDEO

  "BİZ YANDIK, KOSOVA YANMASIN DİYORUZ"

  "Okullar terörist yetiştirmez. Okullar ülkesine ihanet eden gençler yetiştirmez. Bir okuldan ülkesine ihanet eden gençler yetişiyorsa o okul kendi asli görevini yerine getirmiyor demektir. Biz bir bedel ödedik. 248 şehit verdik. Bu şehitlerimizin verilmesine neden olanlar kim? Artık yargı tek tek hepsini belirlemiş vaziyette. Başta şahsım olmak üzere bu ülkenin ileri gelenlerini, şu gördüğünüz Külliye, TBMM, buraları bombalayan zihniyet FETÖ'cü. Bu zihniyete bugün Türkiye'de, yarın Kosova'da o okullardan yetişenler aynı şeyleri yapar. Oraların okullarını işgal ederler. Devlet dairelelerinde yetkiyi ellerine alırlar, parlamentoyu ellerine alırlar. Orada Kosova'nın ileri gelenlerinin çocukları okumuyor mu? Siz hesabı şu an için yapıyorsunuz. Sen hesabını 10 yıl sonrası için yap. Bunlar 40 yıl önce Türkiye'de bu adımı attılar, neticesini almaya başladılar. Bu mücadeleyi veriyoruz. Bunu verirken biz yandık, Kosova yanmasın diyoruz"

  Görüş Bildir