Petrol
110.94
0.86%
Euro
16.8521
0.30%
Dolar
15.8047
-0.43%
Altın
946.37
0.40%
Borsa
2354
-0.77%
Bitcoin
483.577
0.61%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan France24'e konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan France24'e konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbecilerin Hulusi Akar'ı Fethullah Gülen ile görüştürmek istediğini söyledi.
  • Ajanslar
  • 23.07.2016 - 11:54

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, France24'e 15 Temmuz'daki FETÖ'nün askeri darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

  İLK KEZ AÇIKLADI

  Erdoğan, 15 Temmuz'da yaşananlara ilişkin çok kritik bir bilgiyi ilk kez açıkladı. Cumhurbaşkanı; darbecilerin, 15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı, terörist başı Fethullah Gülen ile görüştürmek istediklerini söyledi.

  15 TEMMUZ GECESİ..

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi; "Darbe gecesi Hulusi Akar'ı rehin alanlardan biri ona "Sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen'le görüştürelim, buluşturalım" demiş, bunu da ilk kez açıklıyorum"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan France24'e konuştu VİDEO

  Cumhurbaşkanı Erdoğan France24 e konuştu #1

  FRANSIZ GAZETECİYE AYAR

  Darbeci askerlere karşı halkın işkence yaptığını iddia eden Fransız gazetecinin sorusuna cevap veren Erdoğan, "240'tan fazla kişi öldürüldü, asıl vahşeti konuşmuyorsunuz, bunu soruyorsunuz. Batı, elinde bayrağıyla demokrasiye sahip çıkan halkı savunmuyor, darbeci FETÖ'yü savunuyor. Bu çok ayıp bir şey, bu haşhaşiliktir" şeklinde konuştu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan France24 e konuştu #2

  "DEREYİ GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ"

  Fransa'da, ABD'de Belçika'da yaşanan saldırılarında da istihbarat zaafı yaşandığını anlatan Erdoğan, "Bizde bir söz vardır; dereyi geçerken at değiştirilmez, şu anda görevlerine devam edecekler" dedi.

  BELÇİKA SALDIRISI

  Belçika'da gerçekleşen havalimanı saldırısından önce Türkiye'nin Belçika'ya istihbarat verdiğini, şüphelilerin listesini paylaştığını anlatan Erdoğan "Bizi dinlemediler ve bu saldırı gerçekleşti" dedi.

  TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ

  Erdoğan AB - Türkiye ilişkileri hakkında şu açıklamalarda bulundu: "Biz 53 yılıdr AB kapısında bekliyoruz. Bu süreçte AB'ye kabul edilmiş pek çok ülke oldu. Bunlar AB müttebasatına uygun ülkeler mi? Biz onların hepsinden çok daha önde bir ülkeyiz. Biz AB'nin imkanlarından istifade edecek bir ülke değiliz. Fasıllardan itibaren mağdur olan hep Türkiye oldu. Biz her zaman her olaya olumlu yaklaştık. Şu anda Türkiye'de 3 milyon Suriyeli, Iraklı mülteci var.

  AVRUPA DEMOKRASİ VE HUKUKA SAYGILI OLMALI

  Hepsi kapılarını kapatırken biz kapılarımızı açtık. Bir nevi Avrupa'ya kalkan olduk. Ancak yine de sözlerini tutmuyorlar. Bizden bazı şeyleri isterken seviyeli olmaları gerekiyor. Demokrasi ve hukuka saygılı olmalılar. Bizimle görüşmeden bu açıklamaları yapmak onları açığa düşürür. Bizim arkadaşlarımız onları bilgilendirmeye açık."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir