Petrol
96.44
1.60%
Euro
18.3173
0.42%
Dolar
17.9548
0.24%
Altın
1.031
0.80%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.653
3.73%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP pislikti, çöplüktü, susuzluktu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP pislikti, çöplüktü, susuzluktu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da AK Parti Gençlik Kolları Kongresi'nde AK Parti iktidara gelmeden önceki dönemi anlattı.
  • Haber Merkezi
  • 11.05.2018 - 11:15

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'nde halka hitap etti. Erdoğan'ın seçim şarkısı da ilk kez vatandaşlara dinletildi.

  Burada yaptığı konuşmasında "Arkadaşlarımızla nasıl bir Türkiye'de yaşamak istediğimizi tartışıyorduk" diyen Erdoğan, o dönemde CHP'nin olduğunu söyleyerek "CHP pislikti, CHP çöplüktü, CHP hava kirliliğiydi, CHP susuzluktu." dedi.

  Cumhurbaşkanı: CHP pislikti, çöplüktü, susuzluktu VİDEO


  Erdoğan şöyle konuştu:

  "KİM VARDI O ZAMAN? CHP VARDI"

  "İdeallerimiz, projelere dönüşüyordu. Milletimizin teveccühü ile görev üstlenince de sorumluluk geldi. Benim göreve geldiğimde Ümraniye'de çöplük faciası vardı. Kim vardı o zaman, CHP vardı. CHP pislikti, çöplüktü, hava kirliliğiydi, CHP susuzluktu.

  İstanbul'a geldiğimde su yoktu, benzin istasyonları gibi su istasyonları kuruluyordu. 180 kilometreden su getirdik, bizden sonra su problemi kalmadı. Sonuçta da 16 yılda 3,5 kat büyüttüğümüz bir Türkiye fotoğrafı çıktı. Tüm insanlık ve ülkemiz için hayaller kurun. Ancak bu şekilde büyük ve güçlü Türkiye'nin inşaasında görev alabilirsiniz."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP pislikti, çöplüktü, susuzluktu #1

  Erdoğan, Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'ndeki konuşmasından satır başları şöyle:

  "VESAYETE MEYDAN OKUDUK"

  "Biz bu yola çıkarken uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece dedik. Gideceğiz gündüz gece. Gençlere daha iyi bir Türkiye bırakabilmek için vesayete meydan okuduk. Gençlerimizden aldığımız enerji ile, güç ile insanı yaşat ki devlet yaşasın diyerek reform üzerine reform yaptık. Gençlere inandığımız için dünya 5'ten büyüktür diyerek küresel adaletsizliklere baş kaldırdık. Gençlerden aldığımız ilham ile 2023 hedeflerini ilan ettik. Gençlerimize güvendiğimiz için 2053, 2071 hedeflerini emanet ettik. 16 Nisan halk oylaması ile gençlerin seçilme yaşını, seçme ile eşitledik. Zor olan seçilmek değil, seçmektir dedik. Öyleyse seçme ve seçilme yaşı 18 olmalı dedik. Gençlere inandığımız için 18'e indirdik. Size inanan, sizinle yürüyen AK Parti.

  Türkiye'de gençlere bizim kadar güvenen, itimat eden bir başka parti daha yoktur. AK Parti'yi geleceğe taşıyacak olanlar gençlerdir.

  "24 HAZİRAN GENÇLERİN SEÇİMİ OLACAKTIR"

  24 Haziran seçimleri en çok da gençlerin seçimi olacaktır. Gençler, 24 Haziran'da iradenize, geleceğinize sahip çıkmaya hazır mısınız? Gençler, 24 Haziran'da büyük ve güçlü Türkiye'ye giden yolları açmaya hazır mısınız? Size güvenmeyenlere, sizi küçümseyenlere derslerini vermeye hazır mısınız? Ne güzel söylemiş şair, Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar, haktan hakikatten yana bakın siz. Gençler, Hakk'tan, hakikatten yana bakmaya hazır mısınız?

  "SİZİNLE BİRLİKTE YOL YÜRÜYECEĞİZ"

  6 Mayıs'ta İstanbul'da seçim manifestomuzu milletimizle paylaştık. Manifestomuzda gençlerimize özel bir ithamımız vardı. Tekrarlıyorum. Şahlanışımız, yükselişimizsiniz. Erdem, irade ve cesaret ile yükselişimizi, şahlanışımızı siz gerçekleştireceksiniz. Size emretmeyeceğiz, dikte etmeyeceğiz. Sizinle birlikte yol yürüyeceğiz. Size yol açacağız, istihdamımız sizinle büyüyecek. Vizyonumuz sizinle genişleyecek, adalet sizinle yükselecek. Eğitim ve öğretimimizi sizin daha iyi gelişmeniz için geliştireceğiz. Eğitim, öğretim hayatınızın ardından sonra edindiğiniz bilgi, birikim ve tecrübeleri aktarmanız için önünüzü açacağız.

  Gelin Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi'ni sizinle birlikte hayata geçirelim. Gençlik insanın hayatında bir kere eline geçirebildiği bir fırsattır. Bunu çok iyi değerlendirin. Taşmak için önce dolmak gerekir.

  "AİLENİZE SIKI SIKI SARILIN"

  Ailenize sıkı sıkı sarılın. Arkadaşlarınızı iyi seçin. Arkadaşını söyle bana, senin kim olduğunu söyleyeyim. Spor ile ilişkinizi kesmeyin. Sosyal medya, ve bilgisayarın hayatınızda kapladığı yeri takip ediyorum. Bu bilgilerinizi, birikiminizi, arkadaşlarınız ile ailenizle harmanladığınızda daha da gelişeceğinize inanıyorum. 21 yaşında Fatih olmaya var mısınız? 25 yaşında Kanuni olmaya var mısınız? Böyle bir misyona talip olmak kolay değil. Bu, Osman Gazi'nin 24 yaşındaki devlet kurduğu birikime, Fatih'in 21 yaşında İstanbul'u fethettiği bilgiye sahip olmanız gerektiği anlamına geliyor. 15 Temmuz'da milletimiz yürüdü, sizler yürüdünüz arkamızdan. İleride sizler yürüyeceksiniz, millet yürüyecek arkanızdan.

  "CUMHUR İTTİFAKI'NIN PARLAMENTODAKİ ZAFERİ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

  Cumhur İttifakı'nın parlamentodaki zaferi bizler için çok önemli. Bu salondakilerin çoğu AK Parti iktidara gelince belki ilkokula bile başlamamıştı. Sizler AK Parti'nin inşa ettiği ülkede büyüdünüz. Bir de babanızın, bizlerin yaşadığı, orta yaşın üzerindeki herkesin yaşadığı ülke var. Bu iki ülke arasında çok fark var. İktidara gelirken milletimize, adalet, sağlık, tarım, dış politikada farklılık olacağı sözünü verdik. Eğitimde Cumhuriyet tarihinin tamamında 343 bin derslik yapıldı. Biz 16 senede 284 bin derslik ilave ettik.

  Hastane sayısını 2 kattan fazla artırdık. Şehir hastaneleri ile standartları yükseltiyoruz. Kayseri'de açılış yaptık. Hastanemizdeki cihazların sayısını 2,3 değil, 10 katına çıkardık.

  Devrim yaptığımız başka bir alan da ulaşımdır. 20 bin kilometre bölünmüş yol ilave ettik. 218 tünel yaparak yolları kısalttık, güvenli hale getirdik. 29 havalimanını yaparak havayolunu, halkın yolu haline getirdik. Biz uçağı sırt üstü yatar seyrederdik. Artık yaşıyoruz. Baraj sayımız 276'ydı, 525 daha ilave ettik."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir