Euro
9.7837
0.46%
Dolar
8.1126
0.3%
Altın
460.44
-0.02%
Borsa
1.377
0%
Bitcoin
440.054
-6.38%
13ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 13 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan mitinglere Sivas’tan başlıyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi ilk mitingini Sivas’ta yapacak. Toplu açılış törenine de katılacak olan Erdoğan, cuma namazını da Sivas’ta kılacak.
  • İHA
  • 06.02.2019 - 10:40
  • Güncelleme : 06.02.2019 - 10:40
  Cumhurbaşkanı Erdoğan mitinglere Sivas’tan başlıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan mitinglere Sivas’tan başlıyor #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Şubat Cuma günü toplu açılış töreni ve yerel seçim çalışmaları kapsamında Sivas’a ziyarette bulunacak.

  Sivas Valisi Salih Ayhan, düzenlediği basın toplantısı ile Erdoğan’ın gelişiyle ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

  Sivas Valiliği Vali Ahmet Muammer Bey Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Ayhan, cuma günü gerçekleştirilecek ziyaret öncesi ilçe kaymakamları ile birlikte son durumu değerlendirmek için bir araya geldiklerini söyledi.

  EN SON 2017'DE GİTMİŞTİ

  Erdoğan’ın son olarak 10 Aralık 2017 tarihinde Sivas’a ziyaret gerçekleştirdiğini hatırlatan Ayhan, "O günden bugüne kadar inşaatı biten ve hizmete açılan toplam rakamsal büyüklüğü 1 milyon 421 bin liralık yatırımı, Cumhurbaşkanlığı makamına arz ettik. Onların taktiri ile inşallah cuma günü öğleden sonra açılışlar gerçekleşmiş olacak.

  Ayrıca bir o kadar da inşaatı devam eden yatırımlar var. Dolayısı ile 1 yıl 2 ay gibi kısa zaman içerisinde yatırımların ilimize kazandırılmasından dolayı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümet yetkililerimize müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

  Tüm hazırlıklarımızı gözden geçirerek, Cumhurbaşkanımıza ilimizin beklentileri noktasında dosyalarımızı hazırladık. İnşallah Sivaslılar da buna yakışır şekilde Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılaşacak." diye konuştu.

  MİTİNG ALANI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

  Ayhan, emniyet ve asayiş konusunda her türlü tedbirlerin alındığını belirterek, vatandaşların miting alanına rahat gelmesi için çalışmalar yaptıklarını da açıkladı.
  Erdoğan’ın toplu açılışları gerçekleştireceğini aktaran Ayhan, valiliği ziyaret edeceğini ve cuma namazını Sivas’ta kılacağını sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir