Euro
10.371
0.51%
Dolar
8.8768
0.67%
Altın
496.78
0.12%
Borsa
1.385
-0.49%
Bitcoin
373.153
-3.95%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Erdoğan Ordu ilçe başkan adaylarını açıkladı

  Ordu'da AK Parti ve Cumhur İttifakı adaylarını açıklayan Erdoğan, önemli mesajlar verdi.
  • Haber Merkezi
  • 20.01.2019 - 15:53
  • Güncelleme : 20.01.2019 - 15:53
  Erdoğan Ordu ilçe başkan adaylarını açıkladı

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'nda AK Parti Ordu Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'ndan konuştu.

  Konuşmasında, "Ne çektikse hesabi olanlardan çektik" diyen Erdoğan'ın, "Yola çıktık, milletvekili oldular, belediye başkanı oldular, bakan oldularama trenden indiler. Trenden inenler de bir daha zaten bu trene binemediler ve binemeyecekler." ifadeleri dikkat çekti.

  ORDU İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

  Akkuş: İsa Demirci

  Altınordu: Aşkın Töre

  Aybastı: Beytullah Gençtan

  Çatalpınar: Ahmet Türe

  Çaybaşı: Hüseyin Semiz

  Fatsa: İbrahim Etem Kibar

  Gölköy: Fikri Uludağ

  Gülyalı: Talip Şen

  Gürgentepe: Yaşar Şahin

  Kabadüz: Yener Kaya

  Kabataş: Yakup Yılmaz

  Korgan: Tuncay Kiraz

  Kumru: Yusuf Yalçuva

  Mesudiye: İsa Gül

  Perşembe: Mustafa Sayım Tandoğan

  Ulubey: İsa Türkcan

  Ünye: Hüseyin Tavlı

  Cumhur İttifakı adayları:

  Çamaş: Mahmut Ayparçası (MHP)

  İkizce: Osman Kaygı (MHP)

  Erdoğan: Trenden inenler bir daha asla binemezler VİDEO

  İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

  "Ordu'da bir başka coşku var. Bu coşkuyu heyecanı 31 Mart'a hep birlikte taşıyacağız. Ordu demek eski Türkçe'de şehir demektir. Hem de önemli şehir, öncü şehir demektir. Ordu bugün de bölgemizin ve ülkemizin iftihar kaynağı şehirlerden biri olarak yoluna devam etmektedir. Bu şehir maalesef asırlarca yangınların, depremlerim, toprak kaymalarının pençesinden kurtulamamıştır.

  KISA SÜREDE KÖPRÜ AÇILIŞINI YAPTIK

  Verdiği büyük mücadele sonunda her seferinde yeniden ayağa kalkan Ordu, bugünlere gelmiştir. Sel, afet oldu, çok önemli bir tarihi köprüyü aldı götürdü. Kısa bir sürede köprümüzü yaparak açılışını gerçekleştirdik.

  Erdoğan Ordu ilçe başkan adaylarını açıkladı #1

  Ordu çevre yolunun Efilli Kavşağı ile Otogar Kavşağı arasındaki birinci kesimi mart ayında hizmete açıyoruz, ikinci kesimi de 2020'de bitirmeyi planlıyoruz.

  BU ŞEHRE AŞIK OLMAMAK MÜMKÜN MÜ?

  Ordumuz kadir tarihi, coşkulu denizi, kadim yaylarıyla çok büyük potansiyele sahip bir şehirdir. Bu şehre aşık olmamak mümkün mü? Ordu'daki kardeşlerimiz olmayınca biz bu dünyayı ne edelim?

  Siyasi hayatımız boyunca girdiğimiz her mücadelede Ordulu kardeşlerimizi yanımızda bulduk. Bu vesileyle 2001 yılından bu yana teşkilatımızda görev yapmış tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.

  CUMHUR İTTİFAKI'YLA GÖNÜL BİRLİĞİNİ YÜCELTECEĞİZ

  Eylül ayından beri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Engin Pekintaş ve diğer belediye başkanlarına şükranlarımı sunuyorum. Büyükşehir ve ilçelerde partimizi temsil edecek belediye başkan adaylarımıza muvaffakiyetler temenni ediyorum. Cumhur İttifakı'yla kurduğumuz gönül birliğini hep birlikte yücelteceğiz.

  Erdoğan Ordu ilçe başkan adaylarını açıkladı #2

  BİR DAHA BU TRENE BİNEMEYECEKLER

  Bakınız, siyasetin bir hasbiliği vardır, bir de hesabiliği vardır. Hasbilik ideal olandır, hesabilik menfaat çetelerinin hakim olduğu yerdir. Ne çektiysek hesabi olanlardan çektik. Onlarla yol yürüyemedik, onlar yol ve dava arkadaşı olmadılar. Kimler olabileceğini biliyorsunuz. Bakan oldular, milletvekili oldular, belediye başkanı oldular ama trenden indiler. Bunlar bir daha bu trene binemeyecekler. 'Benim istediğim yok, istediğimi niye yapmıyorsunuz' bu tür şeyler yok. Davayı iktidara taşıyalım, nefsimizi değil. Nefsi ne kadar ayaklar altına alırsak hedefe o kadar çabuk ulaşırız.

  ORDU'YA YATIRIMLAR

  Türkiye'yi 16 yılda 3,5 kat büyütürken, Ordu'ya da 21 kat trilyon yatırım yaptık. TOKİ vasıtasıyla Ordu'ya 5 bin konut yaptık. Ulaşımda 50 kilometreden aldık, şimdi 152 kilometreye çıkardık. Son 16 yılda Ordu'ya toplamda 34 kilometre uzunluğunda 27 tünel inşa ettik. Hiçbir iktidar şu Karadeniz'in dağlarında, dağları delerek bunları yapabildi mi? Buralarda ne acılar çekildi... Türkiye ve Ordu'nun denize inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanı'nı şehrimize kazandırdık. Yolcu sayısı 1 milyonu aştı. Taşkınlardan korumak için 67 tesis yaptık. Ordu'da fındık üretimi yapan üreticilerimizi destekliyoruz, 309 milyon lira destek verdik.

  ORDU HEP BİZE SAHİP ÇIKTI

  Bu şarkı bana cezaevine gidişimi hatırlattı. Belediyelerimiz iktidar ile el ele olduğu sürece Ordu'nun ayağa kalkışı çok daha farklı olacaktır. 31 Mart'ta iftiracılara, yalancılara bir kez daha veriyor muyuz? Seçimlerde tercihini kullanırken öyle esen rüzgara, baskılara bakmaz. Diklenmez ama dik durur. Doğru bildiği yolda giderken bedel ödemeyi de göze alır. İşte bu Ordu AK Parti döneminde hep bize sahip çıktı.

  Erdoğan Ordu ilçe başkan adaylarını açıkladı #3

  Ordu, dört bir yanından terör örgütleriyle kuşatılmaya çalışılan Türkiye'nin hedeflerine ulaşması halinde, önümüzde nasıl bir fırsat kapısı açılacağını biliyor. Afrin'in bugün birinci yıl dönümü. Afrin'de şehitlerimiz oldu. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şimdi gelin hep beraber şehitlerimizin ruhuna birer Fatiha gönderelim.

  BÜTÜN TERÖR ÖRGÜTLERİNİ GÖMDÜK

  Afrin'deki komutanlarla görüşmede tüm askerlere seslendim. Biz onlarla Afrin'de bütün terör örgütlerini gömdük, tünellere gömdük. Aynı şekilde Cerablus'ta El Bab'da Gabar'da, Tendürek'te gömdük ve bugünlere geldik. Şehitlerimiz oldu eyvallah. Ama biz biliyoruz ki bizim dinimizde şehadetin durumu çok farklı. "Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler ancak siz bilemezsiniz.

  TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKENLERİN GÖZLERİNİ ÇIKARACAĞIZ

  Elimizdeki bu topraklara da göz dikmeye kalkıyorlar. Bizi bölemeyeceksiniz. Topraklarımıza göz dikenlerin gözlerini çıkaracağımızı bilsinler. İçerde dışarda her gün ağız değiştirenlerin, tavır değiştirenlerin aslında neyin peşinde olduğunu Ordu gayet iyi biliyor. Bunun için de Ordu Cumhurbaşkanı'na, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine, AK Parti Belediyeciliğine sahip çıkıyor.

  Erdoğan Ordu ilçe başkan adaylarını açıkladı #4

  EVLERİ DOLAŞACAKSINIZ

  Evleri dolaşacaksınız ya onlara söyleyin. Bay Kemal SGK genel müdürüyken hastanelerin durumu neydi? Şu kadar doktor atadık hala atıyoruz Bay Kemal ne yaptı? Biz ilaç kuyruklarında ne çileler çektiğimizi gayet iyi biliyoruz.

  Bay Kemal'in oynamaya mecali yok. Hiç yormayın. Ne yapıyor? Koltuğu bırakamıyor. 9 seçim kaybetti hala koltuğu bırakamıyor."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir