Euro
10.3778
0.67%
Dolar
8.8478
0.98%
Altın
498.98
1.65%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
373.266
-2.80%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Fazıl Say soruldu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Fazıl Say soruldu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın kendini dünyada ispat etmiş biri olduğunu söyleyerek, "Bize bununla iftihar etmek düşer" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 25.01.2019 - 08:54
  • Güncelleme : 25.01.2019 - 08:54

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik çalışma ziyareti sonrası dün akşam Moskova'dan Ankara'ya dönüş yolunda kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtlarken, geçtiğimiz hafta katıldığı Fazıl Say konseri için de açıklamalarda bulundu.

  "Fazıl Say konserine gittiniz. Say'ı destekleyenler ise 'Onu da Erdoğan'a kaptırdık' diye Say'a linç girişimine başladılar. Konu hakkında ne söylersiniz." sorusuna Erdoğan şu şekilde yanıt verdi:

  "KENDİNİ DÜNYADA İSPAT ETMİŞ BİR KARDEŞİMİZ"

  "Fazıl Say, kendini bulunduğu alanda, dünyada ispat etmiş bir arkadaşımız, kardeşimiz. Bize düşen nedir? Bununla iftihar etmektir. Biz birçok şeyleri yıktık da görmek istemeyenler görmüyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan a Fazıl Say soruldu #1

  OPERA BİNASI YAPACAĞIZ DEDİK, ÇILDIRDILAR

  Harbiye Kongre Merkezi'nin yanında Cemal Reşit Rey'i yaptık. Onu biz yıkarken her tarafı ayağa kaldırdılar. Dedik ki 'Daha güzelini, daha büyüğünü yapıyoruz, biraz sabırlı olun'. AKM olayını gündeme getirdim, kıyametler koptu. Burada opera binası yapacağız dedik. Çıldırdılar. Şimdi oranın temelini atıyoruz. Daha büyük ve işlevsel bir opera binası.

  TAKSİM CAMİİ DE BİTMEK ÜZERE

  Aynı şekilde hani çok kızdıkları Taksim'deki kışla. O Topçu Kışlası'nın aslını bir görseniz, 'Yazıklar olsun burayı yıkanlara' dersiniz. O kadar muhteşem bir eser. Onun orijinaline uygun mimari tasarımlarını yaptırıyorum. Orayı ihya edeceğiz.

  Onun karşısında Maksem'in arkasına Taksim Camii'ni yapıyoruz. O da bitmek üzere. İstanbul'da doğru düzgün meydan yoktu. Taksim'de trafiği alta aldık, Taksim meydana kavuşuyor. Bir taraftan o tarihi kışla ortaya çıkacak, öbür taraftan opera muhteşem eser olarak geliyor, öbür tarafta Taksim Camii o da muhteşem eser olarak ortaya çıkıyor."

  Erdoğan piyanist Fazıl Say'ın konserini izledi VİDEO

  Cumhurbaşkanı Erdoğan a Fazıl Say soruldu #2

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir