Petrol
112.57
-0.02%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
485.770
1.85%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Darbeci hainlerin ayrıntılı WhatsApp konuşmaları

  Darbeci hainlerin ayrıntılı WhatsApp konuşmaları

  Darbeci hain askerlerin Whatsapp grubundaki yazışmalarının tam dökümü ortaya çıktı.
  • 18.07.2016 - 16:12

  15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili savcılık soruşturması devam ediyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı gözaltına alınan askerlerin telefonlarındaki incelemelerine devam ediyor.

  HAİNLERİN KONUŞMALARI

  Yapılan incelemelerde cuntacıların darbe kalkışmasından önce Whatsapp grubu kurduğu ve buradan yazışarak haberleştiği belirlendi.

  Grupta yapılan konuşmalarının tamamı elde edildi. Bu konuşmaların dökümü yapıldı. Konuşan kişilerin kim olduğunu ve rütbesi belirlendi.

  HALKA ATEŞ AÇIN EMRİ

  Al Jazeera'nin haberine göre; söz konusu konuşmalarda kanlı darbe girişi gecesi de tüm çıplaklığı ile ortaya çıktı. Kendi aralarında irtibatı hiç kesmeyen cuntacı askerlerin halka ateş açılmasından tutun 2. Köprüye saldırı düzenleme emirleri bu gruptan verildi.

  Askerlerin grup konuşmalarında özellikle 1. Ordu Komutanlığı’na çok önem verdiği, Ordu Komutanı Ümit Dündar’ın bir an önce gözaltına alınması gerektiği yönünde yazışmalar ortaya çıktı.

  Basın mensuplarının darbeye karşı çıktığının konuşulduğu grupta, basının yayınlarının kesilmesi için de ekiplerin yola çıkartıldığı yansıdı.

  Darbecilerin WhatsApp görüşmeleri VİDEO

  "KAÇALIM MI?"

  Halk ve polisin birlikte darbeye direndiği yönünde konuşan cuntacı askerler, önce herşeyin yolunduğu gittiği şeklinde birbirlerini motive etmeye çalıştı. Ancak tankların ve askerlerin gözaltına alınmasının ardından bazı askerlerin gruptan çıktığı, bazılarının da ‘harekat iptal mi? Kaçalım mı?’ diye birbirlerine sordukları ortaya çıktı.

   

  Darbeci hainlerin ayrıntılı WhatsApp konuşmaları #1

  Darbeci hainlerin ayrıntılı WhatsApp konuşmaları #2

  Darbeci hainlerin ayrıntılı WhatsApp konuşmaları #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir