Petrol
112.68
0.08%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
486.970
2.52%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  Darbeci komutandan direnen halka alçak sözler

  Darbeci komutandan direnen halka alçak sözler

  Çengelköy'de hain albay Mürsel Çıkrıkçı'nın darbeye direnen halka "it sürüsü" dediği ses kayıtları ortaya çıktı.
  • CHA
  • 22.07.2016 - 09:33

  Darbecilerin 15 Temmuz’daki kanlı girişiminde İstanbul’da en ağır darbeyi alan semtlerden birisi Çengelköy oldu.

  Kuleli Askeri Lisesi’yle Boğaziçi Köprüsü arasında kalan Çengelköy’de 15 Temmuz gecesinde darbeci komutan Kuleli Askeri Lisesi Komutanı Albay Mürsel Çıkrıkçı'nın emriyle onlarca kişi öldü, yaralandı.

  ASKERLER HALKI REHİN TUTTU

  Tarihi Çınaraltı’nın hemen arkasında yer alan Erbap Cafe’de ise bir grup, asker tarafından rehin tutuldu. Darbeci komutanın aralarında kadın ile çocukların bulunduğu yaklaşık 60 kişi ile diyalogları ise tüyler ürpertici..

  "GEBERE GEBERE GİDECEK İT SÜRÜSÜ"

  Çengelköy’de darbeye karşı çıkan halka "it sürüsü" benzetmesi yapan darbeci komutanın "gebere gebere gidecek it sürüsü" sözleri darbe dehşetini bir kez daha ortaya koydu.

  Darbeci komutandan direnen halka alçak sözler VİDEO

  Darbeci komutandan direnen halka alçak sözler #1

  İŞTE DARBECİ KOMUTANININ ALÇAK KONUŞMALARI

  Saatlerce süren operasyonun ardından gözaltına alınan Kuleli Askeri Lisesi Komutanı Albay Mürsel Çıkrıkçı’ya ait olduğu belirtilen ve cep telefonuyla bir vatandaşın kaydettiği iki saatlik konuşma kaydının bir bölümü özetle şöyle:

  "SEN OTUR, BİR FETİH SURESİ OKU ASKER İÇİN"

  Darbeci Komutan: Çök... Hanımefendi, memleket cenaze namazı kılıyor, Allah affeder merak etme. Sen otur, oturduğun yerde bir Fetih Suresi oku asker için.

  Komutan: Şu an at izi it izine karışmış durumda. Allah selamate erdirir, yeter ki söz dinleyin. Şu an kimin ne olduğu belli değil.

  Komutan: Kadınlar bakın cır cır yapmayın. Ezan okunuyor, lütfen memleket için sala okunuyor. İt kopuğa emanet ettiniz ondan sonra da bu hale geldik. 2 yıldır her gün 5 tane 10 tane polis şehit olurken ne yapıyordunuz. Biz de işte onun gereğini yapıyoruz.

  Darbecilere direnen kadın: Ben doğurdum sizi VİDEO

  "İT SÜRÜSÜ DAĞILDI MI"

  Komutan: Durum nedir. O kavşakta asayiş berkemal mi?

  Er: Evet komutanım.

  Komutan: İt sürüsü dağıldı mı?

  Er: Kaçıyorlar komutanım.

  "SİLAHLI KUVVETLER YÖNETİME EL KOYMUŞTUR"

  Komutan: Bakın şimdi ne yapıyorlar biliyor musunuz? Yine Allah kitap diyerek, insanları galeyana getirmeye çalışıyorlar. Hırsızlığını aleni gördünüz ama yine de tuttunuz inandınız, çalıyorlar ama çalışıyorlar dediniz. Aslında belayı kendiniz istediniz maalesef. Allah affetsin. Şu an Silahlı Kuvvetler Türkiye Cumhuriyeti yönetimine el koymuştur.

  "DİRENENLERE ATEŞ EDİLSİN"

  Komutan: Komutanım, bölgeye mühimmat nakli yaptırabilir misin? Helikopterler nerede helikopterler? Beylerbeyi yolu üzerine helikopterleri yönlendirin. Direnen kalabalık var, doğrudan ateş edilsin. Direnmeyenler zaten dükkânların içine girmiş durumda, biz onları yol üzerine aldık, kontrol altında yaklaşık 60’a yakın insan var, kadın ve çocuklar da var içlerinde.

  DİRENİNİ ALNINDAN VURANA ASKERİ TEBRİK ETTİ

  Komutan: Bak ağzını burnunu dağıtacağım, susmasını bilmeyen adama ne yapıldığını göreceksin. Ya ne kadar sabırsız bir toplum olduk, ne kadar allahsız kitapsız bir toplum olduk biz ya. Ne kadar samimiyetsiz, ne kadar duygusuz, ne kadar hissiz, ne kadar ruhsuz bir toplum olduk biz. Allah için bir silkelenin ya. Ecdad için bir silkelenin ya.

  (Bir vatandaşı vuran askere ‘O Mahmut’a söyle alnından öpüyorum’ diyor telefonda...)

  Darbeci komutandan direnen halka alçak sözler #2

  (Darbeci komutan Çıkrıkçı'nın son hali)  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir