Petrol
111.76
0.58%
Euro
17.5623
0.53%
Dolar
16.3637
-0.01%
Altın
972.77
-0.20%
Borsa
2426
0.00%
Bitcoin
482.029
-0.85%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Darbecilerin yaraladığı 13 yaşındaki Ömer konuştu

  13 yaşında olmasına rağmen darbecilere karşı demokrasi mücadelesi veren Ömer Dondurma, vatanı için yine sokağa çıkacağını söyledi.
  • AA
  • 26.07.2016 - 11:21
  Darbecilerin yaraladığı 13 yaşındaki Ömer konuştu

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini önlemeye çalışırken askerlerin açtığı ateş sonucu yaralanan 13 yaşındaki Ömer Dondurma, yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

  İKİ KURŞUN İSABET ETTİ

  Dondurma, Fatih'te oturduklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısının ardından babasıyla alanlara çıktıklarını belirterek, "Belediyenin Saraçhane'deki binasının orada askerlerle karşılaştım. Başlarında da bir tane komutan vardı. Komutan, 'Nişan al, ateş et' dedi ve askerler ateş etmeye başladılar. İki kurşun bana isabet etti. Birinci kurşun sol ayağıma isabet etti. İkincisi ise arka cebimin olduğu tarafa geldi. Ama ikinci kurşun önce pantolonumdaki demiri, sonra da cebimde olan telefonumu deldi. Onlar olmasa daha kötü olabilirdim.'' diye konuştu.

  Darbecilerin yaraladığı 13 yaşındaki Ömer konuştu #1

  "VATAN İÇİN SOKAĞA ÇIKTIM"

  Ömer Dondurma, vurulduktan sonra orada olan birisinin kendisini en yakın hastaneye getirdiğini belirterek, şöyle devam etti: "Birileri hemen beni en yakın hastaneye götürdüler. Telefonum parçalandığı için babamı arayamadım. Bir ağabey babamı aradı, haber verdi. Askerler ateş ettiklerinde babamın arkasındaydım, ondan sonra birbirimizi kaybettik. Çünkü kargaşa vardı. Vatan için çıktım sokağa. Türk olduğumdan dolayı vatan, millet sevgisi doğuştan geliyor. Bu yaşanan olaylar yine olsa yine giderim."

  Bir an önce iyileşmek istediğini, doktorların verdiği bilgiye göre kalıcı bir hasarın olmayacağını dile getiren Dondurma, "Fizik tedavi olmam, antrenman yapmam gerekiyormuş. Bu daha hızlı iyileşmem için gerekiyormuş." ifadesini kullandı.

  DARBECİLERLER ARALARINDA 20 METRE VARDI

  Baba Çetin Dondurma ise darbe teşebbüsünün yaşandığı gün, darbeci askerlerle aralarında sadece 20 metrelik mesafe olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı ve TRT'ye askerlerin el koyması üzerine sokağa çıkma kararı aldığını anlatan Dondurma, "Ben Ömer'i yanıma almayacaktım. Fakat Ömer 'Beni götürmezsen ölürüm baba' dedi. O zaman ben de 'tamam' dedim. 'Bak sürekli olarak arkamda duracaksın. Sana gelen bana gelsin' dedim ve evden çıktık İBB'nin önüne gittik." diye konuştu.

  OĞLUNU BULAMADI

  Belediye önünde askerlerin vatandaşlara ateş etmeye başladıklarını aktaran Dondurma, "Ömer'e arkama geçmesini söyledim. Askerlerin silahla taramaları üzerine bütün insanlar arkaya kaçınca Ömer'i kaybettim. Bir arabanın arkasına saklandık. Sonra tekrar hücum etmeye başladık. Onlar ise tekrar taramaya başladılar. Ömer'i kaydedince darbeye karşı direnmeye devam ettim. Çünkü Ömer'in kurşun sesini duyunca arka tarafa kaçtığını düşündüm. Ama sağ sola baktım, bulamadım." şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir