Petrol
111.04
0.32%
Euro
17.4104
0.66%
Dolar
16.3221
1.53%
Altın
967.98
0.18%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
486.421
2.55%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Davutoğlu ile asker ailesinin güldüren diyaloğu İZLE

  Davutoğlu ile asker ailesinin güldüren diyaloğu İZLE

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, KKTC'de Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı'nı ziyareti sırasında görevli bir askerin ailesini arayarak sürpriz yaptı.
  • 17.09.2014 - 14:20

  Davutoğlu ile asker ailesinin güldüren diyaloğu İZLE #1

  KKTC temasları kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı'nı ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, burada günün anısına bir fidan dikti.

  Fidan dikimi sırasında kendisine yardım eden Adıyamanlı asker Ali Aslan ile bir süre sohbet eden Davutoğlu, askerin ailesinin İstanbul'da yaşadığını öğrenerek, telefonunu sordu.

  Telefona annesinin çıkıp çıkmayacağını soran Davutoğlu, "Oğlumun başına bir şey geldi diye telaşlanmasın" dedi.

  Davutoğlu ile asker ailesinin güldüren diyaloğu İZLE

  "ALİ ABİN ŞU AN YANIMDA"

  Davutoğlu, aradığı numarada telefona çıkan askerin kardeşi ile konuştu. "Ben Ahmet Davutoğlu, Başbakan. Kim var yanımda biliyor musunuz? Ali Abin, Ali Aslan" diye seslendi.

  Ali Aslan'ın kardeşi Bahar'a kendisinin Başbakan olduğunu inandıramayan Davutoğlu, "İnan inan vallahi öyle. Ben KKTC'deyim, Ziyaret ederken beraber fidan diktik" diye konuştu.

  Davutoğlu daha sonra telefona istediği Er Ali Aslan'ın babası Mehmet Aslan ile görüştü.

  "ALİ'YE BİR AN ÖNCE HAYIRLI BİR KISMET BAKALIM"

  Aslan'ın hatırını soran Davutoğlu, "Ali yanımda beraber fidan diktik. Ali'yle konuşurken bir şey öğrendik. Ali'nin daha yavuklusu yok, nişanlısı yok. Evli değil. Bir an önce hayırlı bir kısmet bakalım beraber" dedi.

  Baba Aslan'ın sırada ağabeyinin bulunduğunu söylemesi üzerine ise Davutoğlu, "Bu işte sıra olmaz. Bana söylemedi ama gözlerinde sanki birisi var da söyleyemedi gibi geldi" şeklinde konuştu.

  Davutoğlu'nun bu sözleri gülüşmelere neden oldu. Başbakan Davutoğlu, aileye selam dileyerek telefonu kapattı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir