Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
723.272
-5.92%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Davutoğlu: Rusya'yı kaygılandıracak bir durum yok

  Davutoğlu: Rusya'yı kaygılandıracak bir durum yok

  Ahmet Davutoğlu, Rusya'nın Patriot füzesi talebi açıklamasına yanıt verdi.
  • 23.11.2012 - 14:30

  Davutoğlu: Rusya yı kaygılandıracak bir durum yok #1

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Ahmed Muaz el-Hatib, Ankara Palas'ta yaptıkları görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

  Bir gazetecinin, Türkiye'nin, hava savunma sisteminin NATO tarafından desteklenmesi talebine ilişkin sorusu üzerine Bakan Davutoğlu, bu sistemin, kararda ve talepte yer aldığı gibi savunma sistemi olduğuna işaret ederek, "Hiçbir ülkenin özellikle de Rusya'nın bu konuda herhangi bir kaygı beyan etmesini gerektirecek bir durum yok" dedi.

  "TÜRKİYE KENDİ GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALIR"

  Türkiye'nin şu anda, çok yoğun bir çatışmanın sürdüğü Suriye ile 910 kilometrelik sınıra sahip olduğuna işaret eden Davutoğlu, şöyle devam etti:

  "Türkiye kendi güvenliği ile ilgili her türlü tedbiri alır, kendi ulusal kapasitesi ile alır, ittifak sistemi içinde alır. Zaten bu konunun teknik detayını bilenler gayet vakıftırlar ki, bunu Rusya da gayet iyi bilir. Bu, savunmaya dönük bir sistemdir."

  MUHALİFLER İSTANBUL'DA OFİS AÇACAK

  Davutoğlu, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nun (SMDK) İstanbul'da bir ofis açacağını belirterek, "Biz bu ofisin başındaki atanmış ofis başkanını da Suriye muhalefetinin, Suriye halkının mümessili olarak muhatap alacağız. Sürekli temas halinde olacağız. Kurumsallaşma konusunda Suriye muhalefeti neyi talep ederse, neyi isterse Türkiye her zaman olduğu gibi haklı taleplerin yanında yer alacak" dedi.

  Davutoğlu: Rusya yı kaygılandıracak bir durum yok #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir