Euro
15.0131
3.76%
Dolar
13.2502
3.39%
Altın
757.4
3.05%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
759.196
2.33%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C
  Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ağır cevap

  Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ağır cevap

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Makedonya Başbakanı ile yapılan görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi.
  • 17.09.2014 - 19:09

  Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığınının ilk dış kabülünü Makedonya Başbakanı Gruevski ile yaptı. İkili görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi.

  Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ağır cevap İZLE

  KILIÇDAROĞLU'NDAN MEKTUP GELMEDİ

  Başbakan Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kendisine gönderdiği söylenen mektupla ilgili kendisine böyle bir mektup gelmediğini ancak medyada yer alan ve CHP'nin internet sitesinde yer alan ifadelerin çok çirkin olduğunu belirterek CHP liderinin Cumhurbaşkanı'na yönelik ifadelerinin kabul edilebilir olmadığını söyledi.

  Davutoğlu ndan Kılıçdaroğlu nun sözlerine ağır cevap #1

  BU ÜSLUP ANA MUHALEFET LİDERİNE YAKIŞMAZ

  Davutoğlu mektupta yer alan ifadelerle ilgili şunları söyledi;

  "Böylesi bir üslup Türk siyasetine de yakışmaz. Belki Kılıçdaroğlu’na yakışır ama ana muhalefet partisi genel başkanına yakışmaz. Orada 25 bankanın battığından söz ediyor. AK Parti finansal politikaları takip etmese küresel krizde finansal yapımız bu kadar güçlü olmazdı. 25 bankanın battığı dönemden Türkiye’yi alıp çıkaran biziz. Türkiye bankacılık sektörünün ekonomik garantörü Türkiye devletidir.

  Bir takım gizli twitter hesaplarına göre bir ana muhalefet liderinin Türkiye’yi zan altında bırakması düşündürücüdür. Türk finansal sistemi güçlüdür ama kimsenin bir ayrıcalığı yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu provokatif ifadeleri eminim gerekli cevabı alacaktır."

  Davutoğlu Makedonya Başbakanı resmi törenle karşıladı İZLE

  MAKEDONYA'NIN AB SÜRECİNİ YAKINDAN DESTEKLİYORUZ

  Makedonya ile Türkiye arasında sıkı dostluk ilişkisi olduğunu söyleyen Davutoğlu, mevkidaşının Türkiye'yi ziyareti sırasında 5 vilayetini de ziyaret etmesinin çok anlamlı olduğunu söyledi. Davutoğlu, Makedonya'nın Avrupa Birliği sürecini yakından takip ettiklerini ve bu süreci desteklediklerini söyledi.

  Davutoğlu ndan Kılıçdaroğlu nun sözlerine ağır cevap #2

  Davutoğlu, kendisinin Makedonya ziyaretinde kendi şehirlerini gezdiği gibi hissettiğini, konuk başbakanın Türkiye ziyaretinin de aynı şekilde olduğunu umduğunu söyledi. Davutoğlu ayrıca Büyük İskender'in lahtinin talepleri doğrultusunda konuk başbakana verileceğini söyledi.

  İLK KONUK OLMAKTAN MUTLULUK DUYDUK

  Makedonya Başbakanı Gruevski, Davutoğlu'nun ilk konuğu olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek Davutoğlu'na görevinde başarılar diledi. Gruevski, iki ülke arasındaki ticari alanda ilişkilerin daha da geliştirilmesine yönelik görüş birliğinde olduklarını, Makedonya'nın yatırımlara açık olduğunu ve düşük maliyetlere sahip olduklarını söyledi. Gruevski, dünyadan birçok ülkenin Makdonya'ya yatırım için geldiğini Türkiye'den de çok sayıda yatırımcının ülkesine yatırıma geleceğine inandığını söyledi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir