Euro
15.4520
0.16%
Dolar
13.5320
0.09%
Altın
791.5450
0.24%
Borsa
2,072.93
0.00%
Bitcoin
582.798
-0.50%
4ºC
İstanbul
Güneşli 4 C

  Devlet Bahçeli'den tweetler

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Twitter'dan gündemi değerlendirdi.
  • Haber Merkezi
  • 04.08.2015 - 21:15
  Devlet Bahçeli'den tweetler

  Devlet Bahçeli den tweetler #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerdeki tartışmalara Twitter'dan yanıt verdi. Bahçeli, şunları söyledi:

  "Gündemde şeref tartışmalarının revaçta olduğunu izliyor, ipe sapa gelmez yorumları, mesnetsiz söz ve açıklamaları da ibretle takip ediyorum. Şerefi herkes bilir. Bilmek bir şeye sahip olunduğunun delili değildir. Şerefli olmak manevi bir mükâfat, insan varlığının beyannamesidir. Hayatta haklı ve meşru bir gayesi olan, müdafaa edeceği değerleri bulunan herkes için şeref vazgeçilmez bir nimetin doyumsuz lezzetidir. Şeref; kendimize ve çevremize duyduğumuz saygının vicdan, ruh ve münasebette somutlaşmış ve nüfus etmiş insani hal özetidir.

  ŞÖHRET BAŞKA, ŞEREF BAMBAŞKA BİR ŞEYDİR

  Şöhret başka şey, şeref bambaşka bir şeydir. Nitekim şöhret maddi imkanlarla alakalıyken, şeref maneviyatımızın bayraklaşmış simgesidir. Onurla çatallaşan bir hayatın; bencilleşen donuklaşan hissizleşen, milli ve manevi meselelere yabancılaşan bir ömrün şeref sayfası kapalıdır. Gözyaşlarıyla şehit cenazeleri her gün omuzlardayken; şehitleri hatırlama, duayla yad etme zahmetine girmeyen kim varsa şeref yoksuludur. Sözde demokrasi ve çözüm narkozuyla silahlar sussun, 90’lara dönülmesin, eller tetikten çekilsin diyenler PKK’ya yataklık edenlerdir.

  PKK'YA ÖZGÜRLÜK KILIFI GİYDİRENLER MİLLİ ŞEREFTEN KOPANLARDIR

  Bir dilim ekmek bulamazken, canını bu kutlu vatan için feda eden asil yüreklerin acılarını paylaşmayıp zulme ortak olanlar şeref kaçkınıdır. Boğaza nazır mekanlara, yazlıklara, yalılara, konaklara, villalara çöreklenip PKK’ya özgürlük kılıfı giydirenler milli şereften kopanlardır. Mazlumların feryadını duymak yerine, Kandil-İmralı ve Oslo havarisi kesilerek değerlerine sırt dönenler şerefin karşı kıyısıdır. Şeref için fedakarlık yapmak yerine keyif için şerefe diyen bir avuç kaymak tabaka HDP ve PKK’nın kuyruğuna tutunmakla kaybetmişlerdir.

  ŞEREFSİZE ŞEREFSİZ DEMEK O KADAR YÜKSEK BİR SORUMLULUKTUR

  Şeref; yanlışa direnmek, hakkın ve hakikatin yanında durmaktır. Bohem tavırlar, bozuk fıtratlar, basit hevesler şerefle bağdaşmaz. Şerefi olan için bayrak namus, vatan sevda, millet mukaddes bir emanet, ecdat el üstünde tutulması gereken hatıralar toplamının eseridir. Hırsıza hırsız demekten korkmamak ne kadar zorunluysa, şerefsize şerefsiz demek o kadar yüksek ve milli bir sorumluluktur. Şahsen bu sorumluluğu yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum. Şeref bir isim değil, bir kıymettir. Bu kıymeti ne akili anlar, ne kötü adamı bilir, ne de yattığı yerden Kandil özlemi çekenler anlar.

  KATİLLERE VE DESTEKÇİLERİNE ŞEREFSİZ DEMEYELİM DE NE DİYELİM

  Bakın, bugün dört şehit verdik. Dört eve ateş düştü. Dört ocak karalar bağladı. Katillere ve destekçilerine şerefsiz demeyelim de ne diyelim? Kan döken, uyuyan evlatlarımıza kurşun sıkan, eşinin ve çocuğunun yanında askerlerimizi katledene tek kelimeyle şerefsiz denir. Aziz şehitlerimize rahmet niyaz ediyorum Kederli ailelerine ve milletimize bağşağlığı diliyorum.

  SON OLSUN İSTİYORUM AMA CANİ BOŞ DURMAZ Kİ

  Son olsun istiyorum ama cani boş durmaz ki! Biraz daha sabredin, biraz daha bekleyin; umutlu yarınlar önümüzdedir. Büyük ozanımız Yunus ne güzel de söylemiş: “Sabır gözetsin devlet dileyenler, bil ki Hak, sabredenlerle beraber.” “Sabırla halin güzel olur gayet, gelir sabreden Hak’tan inayet."

  Devlet Bahçeli den tweetler #2

  Devlet Bahçeli den tweetler #3

  Devlet Bahçeli den tweetler #4

  Devlet Bahçeli den tweetler #5

  Devlet Bahçeli den tweetler #6

  Devlet Bahçeli den tweetler #7  Görüş Bildir