Petrol
97.24
0.97%
Euro
18.4281
0.82%
Dolar
17.8807
-0.10%
Altın
1.028
-0.49%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
424.126
1.75%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  Devlet erkanı Anıtkabir'de 23 Nisan'ı kutluyor İZLE

  Devletin liderleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Anıtkabir'de tören düzenlendi.
  • 23.04.2014 - 10:05
  Devlet erkanı Anıtkabir'de 23 Nisan'ı kutluyor İZLE

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığındaki devlet erkanı, Aslanlı yoldan yürüyerek Anıtkabir’e geldi.

  Devlet erkanı Anıtkabir de 23 Nisan ı kutluyor İZLE #1

  Devlet erkanı Anıtkabır'da 23 Nisan'ı kutluyor İZLE

  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN MOZALESİNE ÇELENK KOYDU

  Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozelesine çelenk koydu. Daha sonra Atatürk’ün huzurunda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

  ANITKABİR'DE 23 NİSAN TÖRENİ

  TÖRENE KATILAN İSİMLER

  Cemil Çiçek başkanlığındaki heyet, buradan Misak-ı Milli Müzesi’ne geçti. Çiçek, Anıtkabir özel defterini imzaladı. Törene; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Başkanı ile bakan ve milletvekillerinin aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek daha sonra Meclis Tören Salonu'nda kutlamaları kabul edecek.

  LİDERLERDEN 23 NİSAN MESAJI

  CEMİL ÇİÇEK:

  Ülkemizin geleceği onların ellerinde şekillenecektir. Başbakan Tayyip Erdoğan: İnanıyorum ki bugüne kadar ülkemizin önünde yeni ufuklar açan yüce Meclis'imiz, daha sivil, daha özgürlükçü bir Anayasa'yı yürürlüğe koyarak, demokrasisini güçlendirecek ve çocuklarımıza çok daha aydınlık bir gelecek armağan edecektir.

  KEMAL KILIÇDAROĞLU:

  Ulusal egemenliğin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Saltanata karşı içeride verilen mücadele ve mücadelenin ana ekseni hâkimiyeti milliye, milletin egemenliği. Bunun üzerine inşa edildi yedi düvelle yapılan kavga, bunun için mücadele yapıldı. Güç halktan alındı, halkla beraber mücadele edildi.

  DEVLET BAHÇELİ:

  23 Nisan, varlığımıza, birliğimize, tarihsel sürekliliğimize diş bileyen kanlı hesaplara karşı Türk milletinin şeref ve namus mücadelesidir.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir