Petrol
111.34
0.35%
Euro
17.3051
0.05%
Dolar
16.1396
0.40%
Altın
967.28
0.11%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
480.878
1.98%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Ege'de tropik fırtına hazırlıkları

  Ege'de tropik fırtına hazırlıkları

  Tropik fırtına Yunanistan kıyılarını dövmeye başladı. Fırtının bu geceden itibaren Türk karasularına girmesi bekleniyor.
  • Haber Merkezi
  • 29.09.2018 - 16:45
  • Güncelleme : 29.09.2018 - 17:00

  İZMİR'DE OTOPARKLARDA YER KALMADI

  Yunanistan üzerinden yurda giriş yapması beklenen fırtınayla ilgili kamu kurumlarının ve belediyelerin aldığı önlemlerinin yanı sıra vatandaşlar da özellikle araçları için kendi önlemlerini aldı.

  İzmir'de kapalı otoparklar doldu VİDEO

  Kentte kapasitesi 20 bini bulan belediye ile özel işletmelere ait tüm açık ve kapalı otoparklar doldu. Vatandaşlar yer açılacağı umuduyla otoparklar önünde kuyruk oluşturdu. Aracını hafta sonu için otoparka bırakan Necdet Şişman, fırtına geçinceye kadar toplu ulaşım araçlarını tercih edeceğini söyledi.

  Ege de tropik fırtına hazırlıkları #1

  MARMARİS'TE PLAJLAR DOLU

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde, beklenen fırtına öncesi havayı güzel bulan vatandaşlar, plajlara akın etti.

  Ege de tropik fırtına hazırlıkları #2

  ÇEŞME'DE KANALİZASYON TIKANIKLIKLARINA ÖNLEM

  Tropik fırtınanın Ege kıyılarına yaklaşmasıyla, fırtına ve yağıştan en fazla etkilenecek yerlerden birisi olması beklenen Çeşme’de de yetkililer teyakkuza geçerken, vatandaşlar ve esnaf da önlemlerini almaya başladı.

  Ege de tropik fırtına hazırlıkları #3

  Çeşme Belediyesi’nin Temizlik İşleri, Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin fırtına ve aşırı yağışın oluşturacağı tehlikelere karşı bu akşamdan itibaren teyakkuzda olacakları öğrenilirken, sel tehlikesine karşı da mazgallar tamamen temizlendi.

  Ege de tropik fırtına hazırlıkları #4

  AYDIN'DA TÜM İZİNLER İPTAL

  Aydın’da, Pazar günü etkili olması beklenen tropik fırtına nedeniyle Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personelinin izinleri iptal edildi, izinde olan personel geri çağrıldı.

  AKUT İZMİR VE KUŞADASI EKİPLERİ HAZIR

  YUNANİSTAN üzerinden yurda giriş yapması beklenen fırtınaya karşı olası yardım taleplerini yerine getirebilmek için AKUT gönüllüleri de harekete geçti. AFAD'ın İzmir ve Kuşadası ekiplerinin sorumluları, oluşturulan kriz merkezlerinde her an müdahale için hazır bekleyeceklerini ifade etti.

  Ege de tropik fırtına hazırlıkları #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir