Petrol
114.39
0.19%
Euro
17.6067
0.27%
Dolar
16.3576
0.05%
Altın
975.37
0.29%
Borsa
2451
-1.34%
Bitcoin
480.496
-1.98%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C
  Ekmeleddin İhsanoğlu FETÖ projesi miydi

  Ekmeleddin İhsanoğlu FETÖ projesi miydi

  ABD Başkan adayı Hillary Clinton'ın yardımcısının e-postalarından Fethullah Gülen ve Ekmeleddin İhsanoğlu çıktı...
  • 26.07.2016 - 14:44

  Ekmeleddin İhsanoğlu FETÖ projesi miydi #1

  ABD Başkanlık seçimlerinde başkanlık yolunda emin adımlarla ilerleyen Hillary Clinton'ın yardımcısının e-postalarından Fethullah Gülen ve Ekmeleddin İhsanoğlu çıktı.

  FETÖ, OBAMA'YI EKMELEDDİN'LE BULUŞTURMAK İSTEDİ

  Ortaya saçılan Demokrat Parti'nin maillerinden, FETÖ'nün Obama ile İhsanoğlu'nu biraraya getirmek için çalıştığı anlaşılıyor.

  Judicial Watch'ın ortaya çıkardığı e-posta trafiğinde FETÖ'den Gökhan Özkök'ün dönemin Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın yardımcısı Huma Abidin'e attığı mail dikkat çekiyor.

  "15 DAKİKA BİLE OLSA OBAMA İLE GÖRÜŞTÜRMELİYİZ"

  1 Nisan 2009 tarihli mailde FETÖ'cü Özkök, İhsanoğlu için aracılık yapıyor. Özkök attığı e-postada Huma Abidin aracılığıyla Clinton'a bir mesaj gönderiyor. Clinton'un Obama ile İhsanoğlu arasında arasında olacak görüşmeye aracılık etmesi isteniyor. Bunun Obama'nın Türkiye ziyaretinde 15 dakikalığına da olsa gerçekleşmesi isteniyor.

  Ekmeleddin İhsanoğlu FETÖ projesi miydi #2

  CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ ÖNCESİ EKMELEDDİN İÇİN KULİS YAPTILAR

  O dönem henüz İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Obama ile görüşmesi için FETÖ'nün neden kulis yaptığı ise merak konusu.

  İhsanoğlu 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ve MHP'nin çatı adayı olmuş, bu nedenle iki parti de çok eleştirilmişti.

  CLİNTON'UN YARDIMCISINA GÖNDERİLEN E-MAİL

  Clinton'ın yardımcısına gönderilen e-postada şunlar yazıyor: "Sevgili Huma, Başkan Obama'nın, Türkiye ziyaretinde 15 dakika da olsa İslam Konferansı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu'yla görüşebilirse; harika olacağını lütfen Hillary Clinton'a anlatın. İslamoğlu hakkındaki bilgiyi aşağıda Wikipedi'den yapılan alıntıda bulabilirsiniz."

  Gökhan Özkök, ABD'de FETÖ'ye bağlı Türk Kültür Merkezi'nin Başkanı olan Recep Özkan ile ABD'de FETÖ için lobi yapıyor. Recep Özkan, 2015' de Clinton'a 1 milyon dolar bağış yapmasıyla adını duyurmuştu. Gökhan Özkök ise Clinton'ı desteklemek için kurulan bir vakfın finansal başkanı olarak da görev yaptı. Gazete haberinde Clinton ve diğer politikacılara yapılan bağışların, FETÖ'ye Amerika'da politik destek sağlama amaçlı olduğunu yazdı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir