Euro
11.0165
-1.08%
Dolar
9.4783
-1.11%
Altın
546.85
-1.81%
Borsa
1.51
1.14%
Bitcoin
592.958
-2.25%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C
  Emre Kınay: Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan korkuyoruz

  Emre Kınay: Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan korkuyoruz

  Ünlü oyuncu Emre Kınay, Millet gazetesine verdiği röportajında Tamer Karadağlı gibi "Cumhurbaşkanımızdan korkumuzdan fikrimizi beyan edemiyoruz" diyerek Erdoğan dönemini Hitler Almanya'sına benzetti.
  • 26.01.2015 - 19:49

  Emre Kınay: Cumhurbaşkanımız Erdoğan dan korkuyoruz #1

  Ulan İstanbul dizisinde mafya rolünde oynayan ünlü oyuncu Emre Kınay, Millet gazetesine verdiği röportajında, Erdoğan döneminin Hitler Almanyası'na benzediğini iddia etti.

  Emre Kınay, Türkiye’de sanatın baskı altında olduğunu, 1980 dönemi de dahil olmak üzere bu kadar baskı altında olunan bir dönemin daha yaşanmadığını ileri sürdü.

  CUMHURBAŞKANIMIZDAN KORKUYORUZ

  "Sayın Cumhurbaşkanımızdan korkumuzdan fikrimizi beyan edemiyoruz, korkuyoruz." diyen Kınay, şunları söyledi;

  "Halk bile bu korku silsilesi için hikayeler uyduruyor. Yaşlı bir amca kahvede Cumhurbaşkanı konvoyuna elle işaret yaptığı için bir adamın apar topar götürüldüğünü anlatıyor. Herkes evinden alınmaktan korkuyor. Tıpkı 1938-1940’lardaki Hitler Almanyası'ndaki gibi. Benim için Cumhurbaşkanlığı makamı önemlidir, saygıda kusur etmedim, etmem de."

  TAMER KARADAĞLI DA KORKUYORUM DEMİŞTİ

  Ünlü oyuncu Tamer Karadağlı da, verdiği bir röportajında "Erdoğan'dan kokrkuyoruz" demişti.  Daha sonra Turgay Güler'in ÜlkeTV'deki programına katılan Karadağlı, sözlerine açıklık getirmiş ve sosyal medya üzerinden eleştiriye maruz kalmıştı.

  Tamer Karadağlı Erdoğan'dan korkuyorum sözlerini açıkladı haberiEmre Kınay: Cumhurbaşkanımız Erdoğan dan korkuyoruz #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir