Dolar
7.8209
-0.572%
Euro
9.2794
-0.2193%
Altın
1921.66
0.812%
Borsa
1217.18
0.5593%
G. Altın
483.629
0.2874%
Bitcoin
95422.3
1.62%
19ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 19 C

  Erdoğan, Alman mevkidaşıyla görüştü

  Erdoğan-Steinmeier telefon görüşmesinde Suriye'deki gelişmeler ele alındı.
  • DHA
  • 29.11.2017 - 20:10
  Erdoğan, Alman mevkidaşıyla görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Federal Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile telefonda görüşmesi gerçekleştirdi.

  SOÇİ ZİRVESİ KONUŞULDU

  Görüşmede, Türkiye, Rusya ve İran'ın 22 Kasım'da Soçi'de liderler düzeyinde gerçekleştirdiği üçlü zirve hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman mevkidaşı Steinmeier'le bilgi paylaşımında bulundu.

  SURİYE'DEKİ GELİŞMELER

  Telefon görüşmesinde Suriye meselesinin yanı sıra ikili ilişkiler de ele alındı. Türkiye, Rusya ve İran’ın 22 Kasım’da Soçi’de liderler düzeyinde gerçekleştirdiği üçlü zirve hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Alman mevkidaşı Steinmeier’le bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede, Suriye’deki güncel gelişmeler üzerinde duruldu.

  SURİYE'DE BM GÖZETİMİNDE ADİL SEÇİME GİDİLMELİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, halihazırdaki sürecin, Suriye’de BM gözetiminde serbest, adil ve tüm Suriyelilerin sandığa gidebilecekleri seçimleri tertip etmeyi hedeflediğine dikkati çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Güvenlik Konseyi’nin 2254 sayılı kararında öngörüldüğü üzere Suriye halkının öncülüğünde ve sahipliğinde yürütülecek kapsayıcı, serbest, adil ve şeffaf bir siyasi sürecin hayata geçirilmesine büyük önem verdiklerini vurguladı.

  ULUSAL DİYALOG KONGRESİ'NDE TERÖR ÖRGÜTLERİ OLMAYACAK

  Soçi’de tertiplenecek Ulusal Diyalog Kongresi’nin Cenevre’nin alternatifi değil, tamamlayıcısı olacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu kongrede terör örgütlerine yer olmayacağını ifade etti.

  Görüşmede, Türkiye-Almanya arasındaki ikili ilişkilere de değinildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Alman mevkidaşı Steinmeier, ikili ilişkilere tekrar ivme kazandırmanın önemine işaret ettikleri görüşmede, bu yönde karşılıklı adımlar atılması gerektiğini belirttiler.

  Görüş Bildir