Euro
15.375
-0.98%
Dolar
13.5671
-0.76%
Altın
751.75
-3.47%
Borsa
1.81
0%
Bitcoin
758.635
4.12%
5ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 5 C

  Erdoğan sigarayı bırakanları ağırlayacak

  Erdoğan, sigarayı bırakan 250'den fazla vatandaşa, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde özel bir resepsiyon verecek.
  • Ajanslar
  • 07.02.2016 - 11:22
  Erdoğan sigarayı bırakanları ağırlayacak

  Erdoğan sigarayı bırakanları ağırlayacak #1

  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, "9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü"  dolayısıyla salı günü saat 14.00'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğinde bir  resepsiyon verilecek.

  250'DEN FAZLA KİŞİ GELECEK

  Resepsiyona, Türkiye genelinde sigarayı bırakan 250'den fazla vatandaş katılacak. Her fırsatta, sigara içen birini gördüğü anda o kişiyi sigarayı bıraktırmak için ikna etmeye çalışan Erdoğan'ın bu özel davetine, yurt gezileri sırasında sigara içerken görüp, sigarayı bıraktırdığı 20 kişi de iştirak edecek.

  Resepsiyonda, Erdoğan ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sigaranın sağlığa zararı hakkında birer konuşma yapacak. Kamuoyunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, sigara başta olmak üzere tüm zararlı alışkanlıklarla ve bağımlılıkla mücadele konusundaki özel hassasiyete sahip olduğu biliniyor.

  SÖZ ALMIŞTI

  Erdoğan, yakın çevresindeki pek çok bakanın da arasında bulunduğu bürokrat ve milletvekilinden de sigarayı bırakmaları konusunda söz almıştı.

  Yurt gezilerinde de sigara içerken gördüğü kişilerden, sigarayı bırakma sözü alan Erdoğan'ın, bu kişilerin sigara paketine, isim, soy isim, tarih ve telefon numaralarını yazarak aldığı çok kere basına yansımıştı. Külliyedeki özel resepsiyonda, bu sigara paketlerinden oluşan koleksiyondan fotoğraflar da sergilenecek.

  6 YIL ÖNCE ÖDÜL ALMIŞTI

  Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 2010 yılında, başbakanlığı sırasında, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından, sigara ile mücadelesinden dolayı "Sigara ile Küresel Mücadele Özel Ödülü" verilmişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir