Petrol
111.82
0.63%
Euro
17.6023
0.76%
Dolar
16.387
0.14%
Altın
971.64
-0.32%
Borsa
2424
0.00%
Bitcoin
482.437
-0.73%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C
  HDP: Afrinliler Kurtuluş Savaşı'na katılmıştı

  HDP: Afrinliler Kurtuluş Savaşı'na katılmıştı

  Amerika'nın desteğiyle Türkiye'ye karşı saldıran YPG'li teröristlerle, Kurtuluş Savaşı'na katılan Kürtleri bir tutan HDP'li Ahmet Yıldırım, harekatın durmasını istedi.
  • Haber Merkezi
  • 31.01.2018 - 10:27

  hdp

  Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'nin işgal altında tuttuğu Afrin için harekete geçen Mehmetçik, bölgede barış ve huzur ortamını sağlamak için adım adım ilerliyor.

  HDP: HAREKAT DURSUN

  TSK'nın düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na engel olmak isteyen örgütün siyasi kanadı HDP ise üst üste açıklamalar yapıyor.

  Harekatın durmasını isteyen HDP adına son açıklama, Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım'dan geldi.

  HDP: Afrinliler Kurtuluş Savaşı'na katılmıştı ViDEO

  AFRİNLİLER KURTULUŞ SAVAŞI'NA KATILDI

  Meclis Genel Kurulu'nda söz alan Ahmet Yıldırım, Afrin'de yaşayan Kürtlerin Kurtuluş Savaşı'nda cephelerde düşmana karşı savaştığını söyledi.

  Yıldırım, "Kurtuluş Savaşı başladığında; Birinci İnönü, İkinci İnönü, Kütahya, Eskişehir, Sakarya Meydan Muharebeleri verildiğinde Afrin’in hala Osmanlı bakiyesi topraklar olduğunu ve Afrinli Kürtlerin gelip İnönü’de, Kütahya’da Sakarya’da savaştığı gerçeğini unutarak mı hareket edeceğiz biz?" ifadelelerini kullandı.

  ARADAKİ FARK

  Ancak HDP'li vekilin unuttuğu bir şey var... Bugün Amerika'nın gönderdiği silah ve mühimmatlarla bölgede kanlı saldırılar düzenleyen YPG'li teröristlerle, Kurtuluş Savaşı'na katılan Kürtler arasında büyük bir fark var.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir