Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
415.083
-0.25%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C
  İhsanoğlu Kılıçdaroğlu'nun soyismini yanlış söyledi

  İhsanoğlu Kılıçdaroğlu'nun soyismini yanlış söyledi

  Her defasında isminin yanlış söylenilmesiyle gündeme gelen Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, bu defa aynı hataya kendisi düştü. İhsanoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 'Alemdaroğlu' diye bahsetti.
  • 26.07.2014 - 15:51

  İhsanoğlu Kılıçdaroğlu nun soyismini yanlış söyledi #1

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Antalya’da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun soyadını yanlış söyledi.

  İhsanoğlu Kılıçdaroğlu'nun ismini yanlış söyledi İZLE

  CHP GENEL BAŞKANI KEMAL ALEMDAROĞLU...

  İhsanoğlu, "Geçen yerel seçimde hangi partiye oy verdiniz?" şeklindeki bir soruya, "Bu kadar detaya girmek istemem. Ailem Demokrat Partili bir aile. Eşimin ailesi de aynı şekilde. Eşimin ailesi daha ileri noktada DP’yi kuran, Adalet Partisi’ni kuran ailelerden bir tanesi. Türkiye’de siyasi topografyada büyük değişiklik var. Bugünün durumunu 14 Haziran’a dönelim. 14 Haziran günü ne oldu? CHP Genel Başkanı Kemal Alemdaroğlu (Kılıçdaroğlu çok özür dilerim.Yorgunluğumu mazur görünüz) MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ikisi açıklama yaptılar. Biz anlaştık. Ortak aday üzerinden ismi söylediler. Bu çok önemli bir hadise. Çok önemli bir gelişme. CHP nedir? Türkiye’nin en eski partisi. Cumhuriyetin kurucusudur. MHP Türk milliyetçiliğinin partisidir. Bu iki siyasi partinin tabandaki kitlelere arasında bir uzlaşma başlamıştır. Bu iki lider bence siyasi ittifakın ötesinde tabandaki bu yaklaşmayı sağlayan, yaklaşmanın sayesinde tabandan olan bir uzlaşmanın ifadesi olarak bir isim etrafında anlaşabileceklerini isim arayışı bu 14 Haziran.

  İhsanoğlu Kılıçdaroğlu nun soyismini yanlış söyledi #2

  İhsanoğlu Kılıçdaroğlu nun soyismini yanlış söyledi #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir