Euro
15.3474
-0.52%
Dolar
13.4423
-0.57%
Altın
786.2680
-0.43%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
570.803
-2.09%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  IKBY Parlamentosu'nda silah sesleri

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Parlamentosu bahçesine giren bir grup, havaya ateş açtıktan sonra bina içerisine girmeye çalıştı.
  • Haber Merkezi
  • 29.10.2017 - 19:53
  IKBY Parlamentosu'nda silah sesleri

  IKBY Parlamentosu nda silah sesleri #1

  IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin görev süresinin dolması nedeniyle yetkilerinin devredilmesine kapsamında düzenlenen oturum sırasında, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) yanlısı olduğu iddia edilen bir grup, parlamento binasına girmek istedi.

  HAVAYA ATEŞ AÇTILAR

  Parlamento binasını çevreleyen ve sopa taşıdıkları gözlemlenen göstericiler, Barzani lehinde slogan attıktan sonra oturumun yapıldığı binaya girmeye çalıştı ve havaya ateş açtı. Güvenlik güçlerinin müdahalesiyle karşılaşan göstericiler, parlamento binasının dışına çıkarıldı.

  MUHABİRLERE DE SALDIRDILAR

  Irak Türkmen Cephesi Erbil Milletveki Aydın Maruf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk önce birkaç el silah sesi duyduklarını ve bir grubun içeriye girmeye çalıştığını söyledi. Maruf, parlamento içerisinde durumun normale döndüğünü ancak dışarıda gerginliğin devam ettiğini aktardı. Öte yandan Süleymaniye merkezli NRT TV ise parlamento binası önünde bekleyen kameraman ve muhabirlerinin saldırıya maruz kaldığını belirtti.

  HEDEF GORAN HAREKETİ MİLLETVEKİLLERİ

  KDP milletvekillerinin de durumun sakinleştirilmesi için göstericilerle konuşmaya çalıştığı kaydedildi. Göstericilerin hedefinde muhalefetin başını çeken Goran (Değişim) Hareketi milletvekillerinin olduğu ileri sürülüyor.


  Görüş Bildir