Petrol
93.49
0.59%
Euro
18.2961
0.11%
Dolar
17.9491
0.01%
Altın
1.019
0.20%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
425.777
-1.97%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  İsmet Yılmaz: Siz yeni Türkiye’yi seçtiniz

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ’’Halkımız 30 Mart’ta yeni Türkiye’yi tercih etmiştir” dedi.
  • 07.04.2014 - 10:20
  İsmet Yılmaz: Siz yeni Türkiye’yi seçtiniz

  İsmet Yılmaz: Siz yeni Türkiye’yi seçtiniz #1

  30 Mart yerel seçimlerinin ardından AK Parti’den belediye başkanlığını kazanan ilçeleri gezen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Suşehri’nde Belediye Başkanı Fazlı Yüksel’i ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Suşehri Belediyesi hizmet binası önünde vatandaşlara hitap eden Bakan Yılmaz, şöyle konuştu;  "30 Mart seçimlerini muhalefet bir referanduma çevirdi.

  '' 'SİZ GİDİN BİZ YENİ TÜRKİYE İSTİYORUZ' DEDİNİZ''

  AK Parti olmasın, adeta AK Parti gitsin diye dolayısıyla da eski Türkiye ile yeni Türkiye’nin oylatmasını yapmak istediler. Onun üzerine de önünüze bir sandık geldi, eski Türkiye’yi mi istiyorsunuz, yeni Türkiye’yi mi? İstanbul’da eski Türkiye’yi istiyoruz dediler. Eski Türkiye hizmet yaparmış gibi gözüküp de hizmet getirmemekti. Bu ülkenin kaynaklarını faize aktarıp ta milletin hizmetine sunmamaktı. Siz boşa zaman harcamaya, çalışırmış gibi gözüküp de çalışmayanlara, milletten vekaleti alıp da vekaleti hak etmeyenlere siz gidin biz yeni Türkiye istiyoruz dediniz. Eski Türkiye’de ekonomik konularda dış politikada bağımsız karar alınamazdı adeta, insana değer verilmezdi. Şimdi bu dönemde hem ekonomik kararlarımızı kendimiz alıyoruz hem dış politikada bağımsız kararlarımızı alıyoruz” 

  ''SİZ YENİ TÜRKİYE'DEN YANA OYUNUZU KULLANDINIZ''

  Bakan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Siz bu seçimlerde dediniz ki eski Türkiye sizin olsun. Biz Yeni Türkiye’yi istiyoruz. Türkiye’de her alanda yapılanlarla görüldü ki eski Türkiye ile yeni Türkiye kıyaslanamaz. Sosyal yardımlarda 2 milyon vatandaşımıza her yıl kömür dağıtıyoruz. 3 milyon 100 binin üzerindeki insanımıza sosyal yardım veriyoruz. 240 bin tane eşi ölmüş kardeşlerimize aylık veriyoruz. Mehmetçik askere gitmişse ailesine aylık veriyoruz. Eski Türkiye’de bunların hiçbirisi yoktur. Siz yeni Türkiye’den yana oyunuzu kullandınız.’

  ''EVLERE ATEŞ DÜŞMESİN DİYE...''

  ’’Evlere ateş düşmesin diye çözüm sürecini başlattık’’ diyen Yılmaz, “Biz anaların çığlığına karşılık verdik ve barış sürecini başlattık. Barış süreci ilk başladığı zamanda her ağızdan bir söz çıkıyordu, ağzı olan konuşuyordu ama şimdi gösterdi ki barış sürecinde hiçbir eve ateş düşmüyor, anaların feryatlarına cevap verildi. Bu Türkiye’nin birliğinin çimentosu AK Parti’dir. Bu ülkenin birliğinin teminatı AK Parti’dir” ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir