Petrol
114.94
0.70%
Euro
16.33
0.57%
Dolar
15.60
0.37%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
474.000
-3.03%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  İsrailli konsolostan Yıldız Tilbe'ye tepki

  İsrailli konsolostan Yıldız Tilbe'ye tepki

  Yıldız Tilbe'nin, “Allah Hitler’den razı olsun, Yahudiler’e az bile yapmış” çıkışına İsrail Başkonsolosu Moshe Kamhi'den "Aşağılık sanatçı bozuntusu yanıtı geldi.
  • 12.07.2014 - 11:04

  İsrailli konsolostan Yıldız Tilbe ye tepki #1

  İsrail'in Gazze'ye saldırılarını Yahudilere mal eden Tilbe, şöyle : “Allah Hitler’den razı olsun, Yahudiler’e az bile yapmış” demişti.

  "AŞAĞILIK SANATÇI BOZUNTUSU"

  İsrail Başkonsolosu Moshe Kamhi Yıldız Tilbe için “Bu sözde sanatçı bozuntusunun lafları ciddiye alınmayacak kadar aşağılık, kınanacak ifadeler ve son derece vahimdir” dedi.

  "NEFRET SUÇLARI YASASIYLA YARGILANSIN"

  Kamhi sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Bu olayda kanun koyucunun nefret suçlarını ceza yasası kapsamına almasının zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Türkiye’de son yıllarda soykırımdan alınacak dersler konusunda eğitimsel faaliyetlere başlandı. Bu sene de Uluslararası Yahudi Soykırımı’nı Anma Günü 26 Ocak’ta Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru’nun da katılımıyla İstanbul’da bir anma toplantısı yapıldı. Bu sözler, bu faaliyetlerin göreceli bir şekilde nitelikli ve nicelikli olarak artırılması gerektiğini gözler önüne sermektedir”

  "İSRAİLİ SAVUNANLAR ORAYA HADE"

  Yıldız Tilbe bu açıklamanın ardından şöyle cevap verdi:

  “İsrail’de yaşayanlarla burda yaşayanlar farklı burdakiler bize silah doğrultmuyor oradakiler elinden silahı bırakmıyor israili savunanlar oraya hade. Allah gelecek hakkınızdan Allah (...) göreceksiniz zamanı gelince o gözleriniz yuvasız kalıcak sanki iftira atıyorum masumlar sanki yaptıklarınız ortada. Benim nefret söylemimden rahatsız olanlar yargılanmamı isteyenler ülkelerinin eli silahlı nefret eylemlerini nerde yargılayacaklar eylem söylemden daha mı iyi” 

  Yıldız Tilbe: Allah Hitler'den razı olsun

  İsrailli konsolostan Yıldız Tilbe ye tepki #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir