Petrol
95.73
-0.95%
Euro
18.3385
0.22%
Dolar
17.9622
0.07%
Altın
1.03
-0.04%
Borsa
279
0.00%
Bitcoin
429.442
0.53%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Kar dönüyor: 5 günlük haritalı hava raporu

  Kar dönüyor: 5 günlük haritalı hava raporu

  Yeni haftada kar yağışı tekrar geliyor. Hava durumu raporlarına göre kar yağışı daha da şiddetlenecek.
  • 16.02.2015 - 11:13

  Kar dönüyor: 5 günlük haritalı hava raporu #1

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin bu akşamdan itibaren Karadeniz üzerinden gelen Sibirya kökenli çok soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği, yarın Güney ve Kıyı Ege ile Van ve Hakkari dışında kalan yerlerde yağış beklendiği bildirildi.

  Açıklamaya göre, yağışların, iç bölgelerde karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerde yağmur, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz kıyı kesiminde de kar şeklinde olması bekleniyor.

  Salı günü Marmara'nın güney ve doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz ile İç Ege ve Göller yöresinde görülecek yağışlar genellikle kar, Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun güney kesimlerinde ise yağmur şeklinde olacak.

  Kar yağışı, Çarşamba ve Perşembe günleri Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimi dışında ülke genelinde devam edecek. Yağışlar, Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun güney kesimlerinde yağmur şeklinde görülecek.

  EN SOĞUK GÜN BEKLENTİSİ: ÇARŞAMBA

  Soğuk ve yağışın Perşembe günü etkisini kaybetmesi, en düşük sıcaklıkların ise Çarşamba günü ölçülmesi bekleniyor.

  CUMA GÜNÜ YURDU TERK EDECEK

  Yağışlı sistemin, Cuma günü doğu bölgelerinde etkili olduktan sonra yurdu terk etmesi bekleniyor. Hava sıcaklığı Salı gününden itibaren kuzey ve batı kesimlerinde hissedilir derecede (6 ila 10 derece) azalacak ve mevsim normallerinin altında seyredecek.

  Rüzgar; yarın akşam saatlerinden itibaren hızını artırarak, Salı ve Çarşamba günleri Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esecek. Açıklamada, kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışları ile hissedilir derecede azalacak hava sıcaklığına karşı dikkatli ve tedbirli olunması da istendi.

  PAZARTESİ

  Kar dönüyor: 5 günlük haritalı hava raporu #2

  SALI

  Kar dönüyor: 5 günlük haritalı hava raporu #3

  ÇARŞAMBA

  Kar dönüyor: 5 günlük haritalı hava raporu #4

  PERŞEMBE

  Kar dönüyor: 5 günlük haritalı hava raporu #5

  CUMA

  Kar dönüyor: 5 günlük haritalı hava raporu #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir