Euro
11.2139
1.21%
Dolar
9.6258
1.32%
Altın
554.57
1.72%
Borsa
1.462
0.46%
Bitcoin
607.300
0.93%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C
  Kemal Kılıçdaroğlu bilekliğini takmaya devam ediyor

  Kemal Kılıçdaroğlu bilekliğini takmaya devam ediyor

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı kapsamında Kocaeli'nde ortak miting düzenledi. Kılıçdaroğlu uğurlu bilekliğini kolundan yine çıkarmadı.
  • Haber Merkezi
  • 21.03.2019 - 17:33

  31 Mart yerel seçimlerine 11 gün kala siyasi partiler son kozlarını oynuyor. Millet İttifakı kapsamında CHP ve İyi Parti, ortak mitinglerini sürdürüyor.

  Kocaeli'de gerçekleştirilen ortak mitinge, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldı.

  Kemal Kılıçdaroğlu bilekliğini takmaya devam ediyor #1

  BİLEKLİĞİ ÇIKARTMADI

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "uğurlu bilekliğini" kolundan halen çıkartmadığı, mitingde çekilen fotoğraflarda kameralara yansıdı.

  Kemal Kılıçdaroğlu bilekliğini takmaya devam ediyor #2

  LEYLEK GÖRÜRSE DİLEĞİ KABUL OLACAK

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uğurlu bilekliği neden taktığını ve ne zaman çıkaracağını "Kırklareli'ye gittim. Bu bileklik Balkan geleneği. Dilek tutulup bileklik takılıyormuş. Leylek görüldükten sonra çıkarılıyor. Daha henüz leyleği görmedim. İzmir'e gittim leylek var mı diye göremedim. Aydın'da göremedim. Bugün Hatay'da göremedik. Bakalım yarın Antalya'da görürsek çıkaracağız bilekliği. Dileğimiz inşallah yerine gelir." ifadeleriyle açıklamıştı.

  Kılıçdaroğlu bilekliği çıkarmak için leylek bekliyor VİDEO

  LEYLEKLERİN GÖÇ YOLU

  Yaz, kış göç eden leylekler uçsuz bucaksız yerlere uzun mesafeleri katederek varıyor. Bir leylek bir yıl içerisinde 18 ülke gezip 21 bin 623 kilometre yol boyunca uçabiliyor.

  Kemal Kılıçdaroğlu bilekliğini takmaya devam ediyor #3

  Buna göre; Bulgaristan üzerinden Türkiye'ye giriş yapan leylekler, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu sınırları üzerinden Suriye ve Musul'a oradan da Sudan'a gidiyor. Bahar'ın müjdecisi olarak bilinen leylekler, bu yıl Manisa'nın Alaşehir ilçesine gelmeye başladı.

  İstanbul semalarında leylek şöleni VİDEO


  Leylek Pomona'nın göç yolu VİDEO


  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir