Euro
9.7039
-0.13%
Dolar
8.1135
-0.44%
Altın
455.7
0.36%
Borsa
1.378
0.18%
Bitcoin
508.350
3.60%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Kulisler bunu konuşuyor: Yeni bir parti kuruluyor

  Kulisler bunu konuşuyor: Yeni bir parti kuruluyor

  Ahmet Davutoğlu'nun siyasi parti kuracağı yönündeki söylemler, 'yenibirparti.org' sitesinin kurulmasıyla ciddiyet kazandı.
  • Haber Merkezi
  • 25.02.2019 - 12:46

  Türkiye bir yandan 31 Mart 2019'daki yerel seçimleri konuşurken, diğer yandan da AK Parti'deki küskünler olarak bilinen Ahmet Davutoğlu'nun başını çektiği ekibin, kuracağı yeni parti söylemlerini konuşuyor.

  DAVUTOĞLU VE BABACAN VAR İDDİASI

  Özellikle son haftalarda iyiden iyiye artan kulis haberlerinin odağındaki isimler: Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan. İkilinin, Ankara Çukurambar'da ofis tutarak parti için hazırlık yaptığı konuşulurken; Bülent Arınç da bu iddialar karşısında tepki göstermişti.

  Arınç, geçtiğimiz günlerde AK Parti karşısında kurulacak yeni bir parti iddiaları hakkında; "Affetmeyeceğim bir tek şey var; AK Parti'nin karşısında bir başka parti kurup da onunla AK Parti ile mücadele etmeye yeltenmeleri affedilecek bir şey değildir." ifadelerine yer vermişti.

  Kulisler bunu konuşuyor: Yeni bir parti kuruluyor #1

  SİTE KURULDU

  Davutoğlu ve ekibinin yeni bir parti kuracağı yönündeki iddiaları güçlendirecek gelişme bugün yaşandı. "yenibirparti.org" adıyla kurulan site, yayına girdi. Sitede dış politika için "Süper güç Türkiye" sloganının yer alması da dikkat çekti.

  Arınç: Davutoğlu, Babacan parti kurarsa affetmem haberi
  Kulisler bunu konuşuyor: Yeni bir parti kuruluyor #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir