Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.626
-0.03%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Latif Erdoğan: Mirzabeyoğlu Gülen'in emriyle tutuklandı

  Bir dönem Fethullah Gülen'e en yakın isim olan Latif Erdoğan, Salih Mirzabeyoğlu'nun paralel yapı tarafından tutuklandığını iddia etti.
  • 24.07.2014 - 00:29
  Latif Erdoğan: Mirzabeyoğlu Gülen'in emriyle tutuklandı

  Latif Erdoğan: Mirzabeyoğlu Gülen in emriyle tutuklandı #1

  Salih Mirzabeyoğlu'nun tutuklanmasının 'paralel yapı' işi olabileceğini iddia eden Erdoğan, "Fethullah Gülen, Salih Mirzabeyoğlu'nun kendisine suikast düzenleyeceğini düşünüyordu" dedi.

  "GÜLEN'İN YAPTIĞI EN GÜZEL ŞEY KAÇMAK"

  "Dinleme meselesi kendi boyutlarını çok aşmış, ahlaksızca hatta şerefsizce bir boyut almış vaziyette. Bu yapı beni de dinledi. Düşünün kırk beş yıllık yol arkadaşını dinleyen biri kime ne yapmaz. Dinleme işini yapanlar da bir emirle yaptılar. Gülen'in en güzel yaptığı şey kaçmaktır. Cemaatini yüzüstü bırakıp kaçtı. Bir misal anlatayım. 1975'te Edremit'te bir kampa gittik, başımızda Gülen var. Jandarma gelip kampı bastı, fakat her zaman başımızda olan Gülen yoktu ortada. Okunan kitapları ben üstlenmek zorunda kaldım. Ben hapishaneye girdim, o ise evine gitti. Son dönemde de cemaate öncülük yapan ve onları bir ölçüde suça iten herkes yurtdışına gitti. Bu yapı yanlış yapılmıştır ve yanlışı esas yaptıran buraya getirilmelidir."

  Latif Erdoğan: Gülen'in yaptığı en güzel şey kaçmak İZLE  

  "MİRZABEYOĞLU'NUN TUTUKLANMASI 'PARALEL' İŞİ"

  "Fethullah Gülen, Salih Mirzabeyoğlu'nun kendisine suikast düzenleyeceğini düşünüyordu. Bu bilginin kendisine emniyetten geldiğinin ifade ediyordu. Eğer bunlar doğruysa Salih Mirzabeyoğlu'nun tutuklanması da paralel yapının işi olabilir. Çünkü o dönemde İBDA-C'nin çıkardığı dergilerde "Fethullah'ın copları" isimli yazılar yayınlanıyordu. Hatta bu yazılarda cemaatten polislerin kendilerine yaptıkları işkenceler anlatılıyordu."

  Latif Erdoğan: Mirzabeyoğlu Gülen'in emriyle tutuklandı İZLE


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir