Petrol
84.27
-0.89%
Euro
17.8809
0.21%
Dolar
18.4523
0.21%
Altın
975.16
0.21%
Borsa
3236
-1.40%
Bitcoin
352.553
-0.57%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Meclis'teki kavgada milletvekilinin kaşı yarıldı

  Meclis'teki kavgada milletvekilinin kaşı yarıldı

  AK Partili ve CHP'li vekillerin kavgasında Şırnak milletvekilinin kaşı yarıldı...
  • 06.07.2013 - 22:03

  Meclis teki kavgada milletvekilinin kaşı yarıldı #1

  TBMM Genel Kurulu'nda torba kanunun görüşmeleri sırasında gerilim tırmandı. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın üzerine yürümesi sonrasında AK Parti ve CHP'li vekilller arasında kavga çıktı. Kavgada AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar'ın kaşı yarıldı.

  KAVGA NEDEN ÇIKTI

  Meclis Genel Kurulunda, Torba Yasa Teklifinin görüşmeleri sürerken, teklifin üçüncü bölümü üzerinde soru yanıt kısmında CHP’li vekiller, İstanbul Gezi Parkındaki eylemleri gündeme getirerek, eylemler sırasında elinde pala ve satır bulunan kişilerin eylemcilere fiziksel şiddet uyguladığını, polisin de buna göz yumduğunu anlattı. CHP’li Özgür Özel de bu kişilerin kim olduğunu, bunların gözaltına alınıp alınmadığı sordu.

  CHP'Lİ VEKİLLER BOZDAĞ'IN ÜZERİNE YÜRÜYÜNCE..

  Sorulara hükümet adına yanıt veren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, polis maaşlarında yapılan artışı anlatınca CHP’liler buna tepki gösterdi. Tepkinin artması üzerine oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, birleşime ara verdi. Verilen aranın ardından Bozdağ, kendisine darbe sonusunda soru yönelten CHP’li Nur Serter’e “Darbenin taşeronluğunu siz iyi yaptınız. İkna odalarında darbecilere hizmetkarlık yaptınız. Sizin bu konuda soru sorma hakkınız yok” dedi. Bu sözler ise tartışmanın büyümesine neden oldu. Bunun üzerine CHP’liler, komisyon sırasında oturan Bozdağ’ın üzerine yürüdü.

  AK PARTİLİ VEKİLLER SET OLUŞTURDU

  AK Partili vekiller de Bozdağ’ı korumak için komisyon sıraları önünde set oluşturdu. Bu sırada yumruklar, küfürler havada uçuştu. Kadın milletvekilleri kavgayı kenarda korku dolu gözlerle izledi. CHP’li Engin Özkoç, arkadaşları tarafından muhalefet kulisine götürülürken, AK Partili vekiller de kulise daldı. Kavganın ardından AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar’ın kaşı açılırken yüzü kanlar içerisinde kaldı. CHP’li Mahmut Tanal’ın da elinin kanadığı gözlendi.


  Görüş Bildir