Petrol
110.77
-0.01%
Euro
17.3237
1.69%
Dolar
16.1349
1.31%
Altın
967.06
1.93%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
478.091
1.57%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C

  Medya Derneği Dijital Platformu'ndan Facebook'a kınama

  Facebook, Yeni Şafak'ın sayfasını kapattı, herhangi bir açıklama da yapmadı.
  • Haber Merkezi
  • 21.03.2016 - 11:44
  Medya Derneği Dijital Platformu'ndan Facebook'a kınama

  Medya Derneği Dijital Platformu ndan Facebook a kınama #1

  Konuyla ilgili Medya Derneği Dijital Platformu'ndan yapılan kınama mesajında şu ifadelere yer verildi;

  GÖRÜLMEMİŞ SANSÜR

  "Facebook Yeni Şafak’ın sayfalarını kapatarak görülmemiş bir sansüre imza attı. Terör örgütü kurumlarının ülkeyi bölücü ve parçalıyıcı paylaşımlarına ses çıkarmayan Facebook, hiçbir gerekçe göstermeden Türkiye’de legal yayın yapan bir gazetenin Facebook sayfalarını hukuksuz şekilde kapatmasına ragmen herhangi bir açıklama yapma gereği dahi görmedi.

  YENİ ŞAFAK'A YAPILAN SUSTURMA EYLEMİ..

  Ülke yönetimlerinin, hükumetlerin çağrılarını ve uyarılarını dikkate almayan Facebook’un, bazı terör örgütlerinin diktesiyle hareket ettiği görülmektedir. Özellikle Fetullahçı terör örgütü ile bağlantılı olduğu bilinen bazı sosyal medya hesaplarının sadece Yeni Şafak ve Facebook arasında bilinen teknik bilgileri ifşa etmesi, dikkatlerden kaçmamaktadır ve halen aynı hesaplar diğer yayın kuruluşlarını da tehdit içeren paylaşımlar yapmaktadır. Bugün Facebook tarafından Yeni Şafak’a yapılan susturma eylemi milli duruş sergileyen tüm internet yayıncılarını tehdit etmektedir.

  PKK YANLILARI FACEBOOK'A DESTEK OLDU

  Nitekim sayfaların kapatılmasından sonra terör örgütü PKK yanlısı sosyal medya hesapları da “Yeni Şafak’ın hesaplarını biz kapattırdık” şeklinde bildiriler yayınlayarak Facebook’un uyguladığı sansürde pay sahibi olduklarını ilan etmişlerdir. Toplumsal hassasiyetler uzak paylaşımlara müsade eden Facebook yayın kuruluşlarına bunu yaparak ortaya çıkardığı hukuksuzluğu bir an önce bitirmelidir. Sadece haber yayıncılığı yapılan bu sayfalar bir an önce yayına alınmalıdır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir