Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
286.985
3.23%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C
  Mehmet Görmez'den Paris'teki saldırıya kınama İZLE

  Mehmet Görmez'den Paris'teki saldırıya kınama İZLE

  Paris'te 2 kişinin mizah dergisini basarak 12 kişiyi öldürmesinin ardından bir tepki de Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'den geldi.
  • 08.01.2015 - 10:53

  Mehmet Görmez den Paris teki saldırıya kınama İZLE #1

  Fransa'da 2 kardeş, yıllar önce Hz. Muhammed'in karikatürlerini yayınlayan dergiye saldırdı. Saldırıda 12 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi de yaralandı.

  Dünyayı ayağa kaldıran terör eylemiyle ilgili tepki içeren açıklamalar Türkiye'den de gecikmeden yapıldı. Bu açıklamalardan biri Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e ait.

  Mehmet Görmez açıklamasında Hz. Muhammed adına eylem yapanların, Hz. Muhammed'in asla tasvip etmeyeceği eylemleri yaparak İslam'a kötülük ettiklerini belirtti.

  Mehmet Görmez'den Paris'teki saldırıya kınama İZLE

  HZ. MUHAMMED'İN TASVİP ETMEYECEĞİ EYLEM

  İşte Mehmet Görmez'in açıklamaları:

  "İslam Peygamberi'nin adının kullanılarak 'bir intikam duygusuyla' yapıldığı söylenen bu katliam, rahmet ve barış elçisi Hazreti Muhammed'in bütün insanlığa kazandırdığı yüce değerleri yok etmeye yönelik açık bir saldırıdır. Başka bir ifadeyle bu saldırı, İslam'ın ve bu yüce dine mensup Müslümanların kendisine doğrudan yapılmış bir saldırıdır"

  "İslami simgelerin açık ve aleni olarak bu eylemi gerçekleştirenler tarafından kullanılmış olması bir algı manipülasyonudur. Algı mühendisleri, katillere dinimizin simgelerini telaffuz ettirerek akılla alay ediyorlar. Sadece Müslümanların değil esasen Batı kamuoyunun aklıyla da alay ediyorlar."

  Mehmet Görmez: Karanlık hedefler için Tekbir alet ediliyor İZLE

  PEYGAMBER TAİF'TE BÖYLE Mİ YAPMIŞTI

  "Hiç kimse ve hiçbir Müslüman ifade özgürlüğünü istismar ederek Hz.Peygamber'e karşı yapılan saygısız ve seviyesiz düşüncelere karşı O'nun asla tasvip etmeyeceği çirkin yöntemlerle karşılık veremez. Hz.Peygamber'i kendisine rehber edinenler ancak ve ancak O'nun Taif'te kendisine fiili tacizde ve saldırıda bulananlara karşı gösterdiği tavrı örnek alırlar."

  TAİF'TE NE OLMUŞTU?

  Hz.Muhammed, Hz. Zeyd bin Hârise ile birlikte gizlice Mekke`den ayrılarak İslamiyeti yaymak için Tâif`e gitti. Hz.Peygamber İslamiyet'e karşı olan Taif halkı tarafından taşlandı. Yaralanan Peygamber'e eğer isterse Taiflilerin helak edileceği bildirildi.

  Hz.Muhammed ise "Hayır, ben böyle bir şey istemem. Ben onların soylarından yalnız Allah’a ibadet eden ve O’na hiçbir şeyi ortak koşmayan muvahhid bir neslin yetişeceğini ümit ediyorum." diyerek cevap verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir