Petrol
109.2
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
470.670
-3.23%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Mersin'de şifa için kuma gömülüyorlar

  Mersin'de bulunan çamlık sahili, romatizma ve kireç hastalıklarına iyi geldiğini düşünen vatandaşlar tarafından ziyaret ediliyor.
  • DHA
  • 28.08.2015 - 12:47
  Mersin'de şifa için kuma gömülüyorlar

  Doğu Akdeniz’in en büyük çadırlı kamp alanları arasındaki Talat Göktepe Çamlığı, yurdun değişik bölgelerinden gelen misafirlerin tercihi haline geldi. Denize girmenin yanı sıra çamlık sahilinin kumunun astım, kireçlenme ve romatizma hastalığına da iyi geldiği görüşü, şifa arayanlara umut oldu.

  Mersin de şifa için kuma gömülüyorlar #1

  SAĞLIĞA İYİ GELİYOR

  Aralıklarla yaklaşık bir hafta kendilerine kuma gömen vatandaşlar bu uygulamanın sağlıklarına iyi geldiğini düşünüyor. Güneşin sıcağıyla ısınan kuma yatarak ağrılarından kurtulamaya çalışan vatandaşlar, yalnızca kafaları dışarıda kalacak şekilde saatlerce kum altında kalıyor.

  Mersin de şifa için kuma gömülüyorlar #2

  200 ÇADIR KAPASİTESİ VAR

  Erdemli Belediye Başkanı MHP’li Mükerrem Tollu, "Erdemli Çamlığı Doğu Akdeniz’in en büyük çadırlı kamp alanlarından bir tanesi. Çadır tatili yapmak isteyen vatandaşlar buraya geliyor ve hem tatillerini yapıyorlar, hem de sağlık için kuma yatıyorlar. Çamlık’ta 200 çadır kapasiteli yerimiz var. Günlüğü 20 liradan çadır kiralanıyor" dedi.

  Mersin de şifa için kuma gömülüyorlar #3

  ’İYİ GELİYOR’

  Uzun zamandır romatizma hastalığı ile uğraşan 65 yaşındaki Sabiha Kurt, kuma yatarak romatizmalarından kurtulmaya çalıştığını söyledi. Kuma gömülmenin kendisine iyi geldiğini belirten Kurt şöyle dedi: "Ben 10 yıldır romatizma hastalığı ile mücadele ediyorum. Ayağa kalkamıyordum. Tekerlekli sandalyeye mahkum olmuştum. Buraya gelen arkadaşlar tavsiyede bulundular ben de buraya geldim ve bir haftadır kuma yatıyorum. Şu anda çok şükür ağrılarım azaldı. Ayağa dahi kalkar oldum. Bir hafta daha kuma yatacağım. Buranın kumu şifa gibi geliyor. Ağrılarımdan kurtuluyorum."

  Mersin de şifa için kuma gömülüyorlar #4

  AĞRILARDAN KURTULUYORLAR

  Şifa için Konya’dan kuma yatmaya geldiğini söyleyen 63 yaşındaki Ali Çalışkan da, "Eşim ve ben romatizma hastasıyız. 5 yıldır geliyoruz. Çok faydasını gördük. Buranın kumu şifa gibi geliyor. Kuma gömülüyoruz ve ağrılarımızdan kurtuluyoruz. Herkese tavsiye ederim" ifadelerini kullandı.

  Mersin de şifa için kuma gömülüyorlar #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir