Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
412.968
-1.03%
22ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 22 C
  Münbiç saldırısının ardından CHP'den ABD'ye taziye

  Münbiç saldırısının ardından CHP'den ABD'ye taziye

  Ölen ABD askerleri için derin üzüntü duyduğunu belirten bir açıklama yapan CHP, Türkiye'nin Esad ile bir an önce görüşmesi gerektiğini açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 17.01.2019 - 11:55
  • Güncelleme : 17.01.2019 - 11:55

  Dün Suriye'nin terör örgütü PKK/PYD denetimindeki Münbiç'te, bir lokanta yakınlarında bombalı saldırı gerçekleşti. 4 ABD askerinin öldüğü ve 3 askerin de yaralandığı açıklandı.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Münbiç'teki terör saldırısına ilişkin basın açıklaması yaptı.

  "ÖLEN ABD ASKERLERİ İÇİN DERİN ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ"

  Münbiç'te dün düzenlenen ve DEAŞ'ın üstlendiği terör saldırısında, ABD askerlerinin ve sivillerin can kaybına uğramış olmasını 'derin bir üzüntüyle' karşıladıklarını ifade eden Çeviköz, "Bölgemizdeki güvenlik tehditlerinin ciddiyetini bir kez daha gösteren bu alçakça terör saldırısını şiddetle kınıyor, yaşamını yitirenler için en derin taziyelerimizi sunuyoruz." dedi.

  Münbiç saldırısının ardından CHP den ABD ye taziye #1

  SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ VURGUSU

  Çeviköz, Suriye'deki terör tehdidinin bölgesel ve küresel ölçekte endişe verici olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: "Bu mücadelede, Suriye'nin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı esası içinde davranılması, ortak gündemin Suriye topraklarının terör odaklarından tamamen temizlenmesi olması gerektiği açıktır.

  TÜRKİYE SURİYE'NİN YANINDA OLDUĞUNU GÖSTERMELİ

  Türkiye, Suriye halkının yeniden huzur ve barış ortamına kavuşabilmesine yardımcı olmak maksadıyla, en kısa zamanda Suriye hükümetiyle anlamlı bir diyalog kurmalı, bu mücadelede Suriye'nin yanında olduğunu göstermeli, iyi komşuluk ilişkilerine ve uluslararası hukuka aykırı olarak yorumlanabilecek adımlar atmaktan kaçınmalıdır."

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir