Petrol
99.89
-2.80%
Euro
17.5425
0.43%
Dolar
17.2333
1.53%
Altın
962.02
-0.08%
Borsa
2408
0.00%
Bitcoin
349.044
4.50%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Nazlı Ilıcak, Zekeriya Öz'ü suçladı

  Nazlı Ilıcak, Zekeriya Öz'ü suçladı

  Nazlı Ilıcak cezaevinden Nedim Şener'e not gönderdi ve bir zamanlar kartopu savaşı yaptığı Zekeriya Öz'ün kendisine kumpas kurduğunu söyledi
  • Haber Merkezi
  • 25.11.2016 - 10:35

  Posta gazetesi yazarı ve Odatv davası sanığı Nedim Şener, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Nazlı Ilıcak’ın cezaevinden gönderdiği notu köşesinde yayımladı.

  Nota göre; Nazlı Ilıcak Odatv savcısı Zekeriya Öz’ün kendisine kumpas kurduğunu belirtti.

  Nedim Şener’in köşesinden ilgili bölüm şöyle:

  Nazlı Ilıcak, Zekeriya Öz ü suçladı #1

  KIZIYLA NOT GÖNDERDİ

  Kızı, Aslı Ilıcak aracılığıyla cezaevinden gönderdiği not şöyle;

  'Savcı Zekeriya Öz, Odatv iddianamesini hazırlarken, Soner Yalçın’da ele geçen belgeler arasında benim de ismimin yer aldığı not defteri dolayısıyla ifademe başvurmuştu. Bu notta benim gazeteci G.C. ile yakın bir münasebetim olduğu ileri sürülüyordu.

  ŞİKAYETÇİ OLACAĞIMI SÖYLEDİM

  Ben böyle bir şeyin mümkün olmadığını, çok yakın arkadaşım G.C.'nin meslektaşım, eşi C.’nin de arkadaşım olduğunu ifade ettim. Bunun üzerine Zekeriya Öz, ‘Şikayetçi misiniz?’ diye sordu. Ben de notta yazan gibi bir durumun olmadığını, bunun açıklığa kavuşması için şikayetçi olacağımı söyledim.

  TEK BENİM İSMİMİN YAZILDIĞINI GÖRDÜM

  OdaTV iddianamesi 29 Ağustos 2011’de kamuoyu ile paylaşılınca, ‘Şikayetçi’ olarak tek benim ismimin yazıldığını ve iddianamenin böyle hazırlandığını gördüm. Hemen avukatlarım aracılığıyla (O zamanlar Sabah’ta çalışıyordum. Oradaki avukatlar bakıyordu davalarıma) şikayetimden vazgeçtiğimi bildirdim. Uzun uğraşlar sonucunda bu ancak 23 Ocak 2012’de gerçekleşebildi.

  BANA KUMPAS KURDUĞUNU ŞİMDİ ANLIYORUM

  Savcı Zekeriya Öz’ün OdaTV soruşturması için bana kumpas kurduğunu şimdi anlıyorum. Küçücük bir nottan yola çıkarak ağzımdan ‘Şikayetçiyim’ lafını yakalayarak davayı üzerime yıkmıştır.'


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir