Petrol
93.76
-0.01%
Euro
18.4196
0.31%
Dolar
18.5886
-0.21%
Altın
1.025
0.04%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
376.018
-1.07%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C
  Portakal, Kılıçdaroğlu'nun Osmanlı sözlerine kızdı

  Portakal, Kılıçdaroğlu'nun Osmanlı sözlerine kızdı

  Fatih Portakal, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun hafta sonu Osmanlı'yı eleştiren sözleriyle ilgili "Neden böyle şeyler söylüyorsunuz." diyerek sitem etti.
  • Haber Merkezi
  • 23.04.2018 - 19:56

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Mersin Silifke'de düzenlenen Silifke Yörük Türkmen Çalıştayı'na katıldı.

  OSMANLI'YI HEDEF ALDI

  Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada Osmanlı'yı eleştirerek "Benim inancımda da, köklerimde de sizin inancınız, yaşamınız var. Bu çadırlar zulme direnenlerin, Kuvayı Milliyecilerin, Dadaloğullarının, Avşarların çadırlarıdır. Ferman padişahınsa dağlar bizsimdir diyenlerin çadırlarıdır. Bu çadırlar o nedenle hepimizin ortak çadırlarıdır. Bu çadırlar güzel Türkçemizi yaşatan çadırlardır. Osmanlı'nın zulmüne karşı burada ne mücadeleler verildi. Dadaloğlu, Köroğlu boşuna mı söyledi, Ferman padişahınsa, dağların burada olduğunu. Bu çadırlarda hak, hukuk ve adalet var. Ben tüm insanlığın adaleti için 450 kilometre yürüdüm." ifadelerini kullanmıştı.

  Portakal'dan Kılıçdaroğlu'na: Geçmişi neden deşiyoruz VİDEO

  PORTAKAL TEPKİ GÖSTERDİ

  CHP Lideri'nin bu sözlerine FOX Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal ise tepki gösterdi.

  Yaklaşam seçimler öncesinde CHP'yi cumhurbaşkanı adayı çıkaramama ve çatlak sesler konusunda eleştiren Portakal şimdi de "Önemli günlerden geçiyoruz. Geçmişimizi neden deşiyoruz. Neden böyle kötüleyici sözler sarfediyoruz.  Onlar geçmişte yaşandı bitti ve bugünlere geldik. " diye konuştu.

  Kılıçdaroğlu Osmanlı'ya çattı haberi
  Portakal, Kılıçdaroğlu nun Osmanlı sözlerine kızdı #1


  Görüş Bildir