Dolar
7.3571
0.2206%
Euro
8.7139
0.4125%
Altın
1944.58
-0.4693%
Borsa
1083.83
-1.4932%
G. Altın
460.112
-0.1956%
Bitcoin
86968.09
2.1556%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  Rus Milletvekili Gülsüm Kabadayı'nın elini öptü

  Rus Milletvekili Gülsüm Kabadayı'nın elini öptü

  Gülsüm Kabadayı Rusya’da gönülleri fethetti. Rus Milletvekili, Kabadayı’nın önünde diz çöktü, elini öptü.
  • 23.01.2013 - 10:39
  Rus Milletvekili Gülsüm Kabadayı'nın elini öptü

  Rus Milletvekili Gülsüm Kabadayı nın elini öptü #1

  2008 yılında bir arabanın altında kalarak yaralanan Rus genci dört yıldır besleyen ve bakımını yapan Gülsüm Kabadayı, dün akşam Rusya'nın en popüler televizyon programlarından olan Pust Govoryat'ta konuk edildi ve Rusya'da günün konusu oldu. Kabadayı'nın yaptığı yüce gönüllülüğün karşısında Rus Milletvekili dayanamadı, Kabadayı'nın önünde diz çöktü ve elini öptü. Programın sunucusu da Kabadayı'ya "Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilere yaptığınız katkıyı ne politikacılar ne de siyasetçiler yapabilir." dedi.

  Rus Milletvekili Gülsüm Kabadayı'nın elini öptü

  Rus Milletvekili Gülsüm Kabadayı nın elini öptü #2

  YAKINI GELMEYİNCE GÜLSÜM KABADAYI SAHİP ÇIKTI

  Antalya'da geçirdiği kaza sonucu, kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi yoğun bakımındayken hiçbir yakını gelmeyen ve akrabası bulunmayan kimliksiz gence, aynı hastanede yakını bulunan Gülsüm Kabadayı sahip çıkmış, kimliksiz gence hastanede 'Umut' ismi verilirken, dönemin Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun yardımıyla kimlik çıkartılmış ve 'Mustafa Öz' ismi konulmuştu.

  RUS OLDUĞUNDAN EMİN OLDU

  Umut'un ailesini arama çabalarını yıllarca sürdüren Kabadayı, gencin Rus olduğunu düşünüp, tanıştığı Kristina adındaki bir Rus genç kızdan onunla konuşmasını isteyerek tepkisini ölçmek istemiş. Kendisi ile Rusça konuşulan Umut'un gözlerinden yaş aktığını gören Gülsüm Kabadayı onun Rus olduğundan emin olmuş.

  İKİLİNİN BİR GÜNLÜK YAŞANTISI

  Rus muhabir Nina Serebrenniko'nun çektiği görüntüler programda, "Umut'a dikkatli bakın: Belki de dört yıldır oğlunuzu, kardeşinizi veya sizin için değerli olan birisini arıyorsunuzdur!" şeklinde yayınlanarak, genç adamın akrabalarına ve tanıdıklarına ulaşılmaya çalışıldı. Yaklaşık bir saat süren programda, Gülsüm Kabadayı ve ailesinin Umut ile bir günlük yaşantısı ekranlara getirildi.

  AYAKTA ALKIŞLANDI

  Görüntülerde Rus muhabir de Umut ile Rusça konuşarak tepkisini ölçmeye çalışıyor ve Rusça "Umut Rusça anlıyor musun? Eğer beni anlıyorsan dilini çıkar" sözlerine anlaşılmaz mırıldandığı ve dilini çıkardığı görülüyor. Genellikle sert tartışmalar ile gündeme gelen programa katılanlar bu defa stüdyoya giren Gülsüm Kabadayı'yı ayakta alkışladı, kimseden aykırı bir ses çıkmadı ve görüntüleri izlerken herkesin gözü doldu.

  "DEVLETİM BENİ HİÇ BIRAKMADI"

  Programın sunucusu Andrey Malakhov, "Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilere yaptığınız katkıyı ne politikacılar ne de siyasetçiler yapabilir. Kendinizde dört yıldır her gün Rus çocuğun besleme ve bakımı için gücü nasıl buluyorsunuz?'' diye sordu. Kabadayı ise, "Allah'ımdan, devletimden, doktorlarımdan ve tüm Türk annelerinden buldum. Allah'ıma güvenerek çıktım, devletime güvenerek çıktım. Devletim beni hiç bırakmadı. Türk doktorları beni yalnız bırakmadı her şeyi onlardan öğrendim" dedi.

  MİLLETVEKİLİ ELİNİ ÖPTÜ

  Konuşmaları sonrası stüdyoda sık sık alkışlanan Gülsüm Kabadayı için program konukları olan Rus ünlüler 'melek' benzetmesi yaparken, Rus milletvekili Roman Khudyakov ise başta aileye ve Türk yöneticilere çok teşekkür ederek, Gülsüm Kabadayı 'nın elini öpmek istediğini belirterek elini öptü. Programa katılan Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği Kültür Ve Turizm Müşaviri Celal Kılıç da yaptığı açıklamada 3 yıldır Rusya'da olduğunu belirterek, onu görür görmez Rus olduğunu anladığını ve bu program sayesinde bu çocuğun ailesini bulmayı ümit ettiklerini söyledi. Programın sonunda sunucu Andrey Malkhov da, Gülsüm Kabadayı'nın elini öperek, Umut'u tanıyanların kendileri ile mutlaka irtibata geçmelerini istedi.

  Görüş Bildir